Karjeras nedēļa  no 26. – 30. oktobrim

Karjeras nedēļu jau astoto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) un to finansē ESF projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”. 2020. gadā Karjeras nedēļa notiek no 26. līdz 30. oktobrim.

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kas aktualizē savlaicīgas un apzinātas tālākās izglītības un karjeras izvēles nozīmi veiksmīgas personiskās dzīves veidošanā.
Karjeras nedēļas 2020 sauklis: “Klau! Sadzirdi savas iespējas!”
Jaunieši un vecāki aicināti uz tiešraides diskusijām
@TavaiKarjerai Facebook kontā:

  • vecākiem 27.10. plkst.19.00
  • jauniešiem 28.10. plkst.10.00

Interesantu visiem Karjeras nedēļu!

Sagatavojies eksāmeniem, pielaiko studentu kurpes un iepazīsties ar LU panākumiem no mājām!

Esi interaktīvs! Tikai tā vislabāk iepazīsies ar Latvijas Universitātes (LU) plašo studiju piedāvājumu, moderno studiju vidi un aktīvo ārpusstudiju dzīvi! Maijā un jūnijā LU aicina ikvienu sekot līdzi aktualitātēm LU sociālajos tīklos, mājaslapā un arī televīzijā, būt aktīvam un uzdot visus interesējošos jautājumus par studijām Latvijas lielākajā universitātē. Šādu iespēju būs daudz!

Sīkāka informācija šeit

Topošie LU studenti aicināti pieteikties stipendijām

Arī šajā gadā, vēl pirms studiju uzsākšanas, Latvijas Universitātes (LU) fonds aicina
talantīgākos vidusskolu beidzējus pieteikties stipendijām. Konkursa kārtībā
atbalstu visa akadēmiskā gada laikā varēs saņemt jaunieši, kuri šogad iecerējuši
uzsākt pamatstudijas kādā no LU realizētajām studiju programmām.

Tiešsaistes pieteikšanās noritēs LU fonda tīmeklvietnē www.fonds.lv līdz š.g. 6. septembrim.

Plašāka informācija: https://www.fonds.lv/par-mums/zinas/zina/t/58838/
Aicinām sekot līdzi arī aktualitēm sociālajā tīklā Facebook: https://www.facebook.com/LUFonds

Sīkāka informācija šeit

Jauniešu saeima

Jauniešu Saeima ir Latvijas parlamenta projekts, kas jauniešiem dod iespēju paust un aizstāvēt savas idejas, kā arī tuvāk iepazīt deputātu ikdienu. Jaunieši piesaka savas idejas vēlēšanām un vāc balsis to atbalstam gluži kā īstās vēlēšanās.
Atbalstīsim 10.b klases skolnieces Amandas Pipinas ideju par suņu treniņlaukumu izveidi Latgales lielajās pilsētās.

Sīkāka informācija

Ēnu diena

Ēnu diena ir izglītojošs profesionālās orientācijas pasākums, kurā skolēniem bija iespēja apmeklēt dažādas darba vietas un kļūt par darbinieku "ēnām".

Ģimnāzisti Dita Ancāne, Lana Anastasija Ļebedeva, Armands Rims Ēnu dienu pavadīja Daugavpils novada pašvaldībā, ēnojot dažādu profesiju pārstāvjus. Dita tika arī pie intervijas. Priecājamies par pašvaldības darbinieku atzinīgajiem vārdiem, kas veltīti mūsu skolēniem! Video

Lai izzinātu zobārsta profesiju, ģimnāziste Beāte Garā ēnoja Stradiņa universitātē un Stomatoloģijas institūtā. Beāte sniedza arī interviju TV3 ziņām!  video

Ārstu profesijas Daugavpils reğionālajā slimnīcā un Centrālajā poliklīnikā izzināja Nikita Kuzmins, Marita Abramoviča un Patrīcija Streiķe. Raksts

Dainis Miglans ēnoja Latvijas Republikas Vides aizsardzības un reğionălās attīstības ministrijā. Vai ğimnāzijā mācās nākamais ministrs?

Latvijas Republikas Veselības ministrijā ēnoja Ineta Dukšinska. 11.klasēs ir daudz topošo ārstu, politiķu. Lai veicas jauniešiem atrast savu patieso aicinājumu!

Stāsta Anna Luīze Ruskule, kura šodien ēnoja Latvijas Republikas Kultūras ministrijā: "Ministra amats noteikti nav tas, kas mani interesētu nākotnē, bet gan tās ir nozares, kuras pārstāv Kultūras ministrija, pirmkārt, mediju politika, kā arī kino, mūzika un arhitektūra.
Iedvesmojoši. Izglītojoši. Interesanti."

10.b klases skolniece Amanda Pipina ēno Latvijas Republikas Ārlietu ministrijā. Ģimnāzijā mācās nākamie diplomāti! Lasi vairāk šeit: bit.ly/39sfdlt

Ēnu dienas ietvaros 7.a klases skolēni 12.februārī apmeklēja laikraksta "Latgales Laiks" redakciju un sarunā ar valdes locekli Ivetu Valpēteri un redaktori iepazina žurnālistikas jomas profesijas, īpaši žurnālista darba specifiku: kā veidot ziņas, kādām prasmēm jābūt, par uzrakstīto faktu ticamību un atbildību, par jaunas medijplatformas izveidi. Redaktore, atbildot uz skolēnu jautājumiem, uzsvēra, ka žurnālista darbs ir misija, un aicināja lasīt ar kritisku pieeju un izpratni, lai pēc izlasīšanas prātā paliktu vismaz viena noderīga doma. Sarunas noslēgumā skolēnus "pacienāja" ar kalendāru un avīzes numuru, kurā ir arī raksts par zīmējumu izstādi LCB "Daugavpils atspulgi", un klasesbiedreni Ivetu. Paldies Latgales Laiks par sirsnīgu un lietderīgu sarunu. Informāciju sagatavoja skolotāja Ingrīda Kondratjeva

Atver Latvijas Universitātes durvis attālināti!

Latvijas Universitātes (LU) fakultātes plāno atvērt savas durvis attālināti un iepazīstināt visus studēt gribētājus ar fakultāšu studiju vidi, mācībspēkiem un studentiem jau pavisam drīz. Visas 13 LU fakultātes ir izplānojušas, kādā veidā skolēni un citi interesenti varēs iepazīt attiecīgo fakultāti, “izstaigāt” līdzi mācībspēkiem un studentiem, kā arī uzdot interesējošus jautājumus.

Sīkāka informācija

Sākusies pieteikšanās ĒNU DIENAI 2020

Ēnu diena ir izglītojošs profesionālās orientācijas pasākums, kurā skolēniem ir iespēja apmeklēt dažādas darba vietas un kļūt par darbinieku "ēnām".

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstams un atzīts Junior Achievement karjeras izglītības pasākums 1.-12. klašu skolēniem, kura mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Ēnu dienas laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4-6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Latvijā Ēnu diena ir JA Latvia reģistrēta preču zīme. JA Latvia 2020. gadā Ēnu dienu organizē 12. februārī jauniešiem būs iespēja satikties ar saviem potenciālajiem darba devējiem, izmantojot reģistrācijai un vakanču izvēlei lielāko karjeras izglītības biržu - portālu www.enudiena.lv.

Sīkāka informācija

Apbalvoti labākie CITS BAZĀRS ziemā skolēnu mācību uzņēmumi

Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) pasākumā CITS BAZĀRS ziemā pasniegtas balvas  labākajiem SMU septiņās nominācijās. Kā ierasts, arī šogad pasākums norisinājās tirdzniecības centrā Domina Shopping,  kas uzņēma 270 SMU ar 900 skolēniem no visas Latvijas. Pasākumu organizē Junior Achievement Latvia (JA Latvia) sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA).

Sīkāka informācija

#UZDRĪKSTIES UZVARĒT

Ķīpsalas izstāžu hallē 31. oktobrī notika lielākā Latvijas uzņēmējdarbības konference jauniešiem #UZDRĪKSTIES UZVARĒT, kuru apmeklēja ģimnāzijas Skolēnu mācību uzņēmumi (SMU). Šī gada konferences tēma ir “Pievienojies varoņiem biznesā!”. Konferenci organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) un Junior Achievement Latvia (JA Latvia), lai izglītotu Latvijas jauniešus par uzņēmējdarbības vidi un daudzajām iespējām, ko tā dod.

Bija iespēja iepazīties ar veiksmīgu cilvēku dzīves stāstiem, iegūt noderīgus padomus sava SMU izveidei un pilnveidošanai.

Paralēli konferencei notika dažādi konkursi, spēles, aktivitātes, kur bija iespējams piedalīties. Izdevās laimēt dažas balvas. Tāpat arī konferences laikā notika koncerti, noslēgumā uzstājās grupa “Carnival Youth”.

Šis pasākums bija labs motivācijas avots jaunajiem “uzņēmējiem” kā arī lieliska pieredze, kuru bija iespējams gūt ikvienam.

Informāciju apkopoja 12.b klases skolniece Dita Ancāne

L-EARN biznesa nometne

Riga Business School un SEB Latvia L-EARN biznesa nometnes ietvaros, skolēni kuri visas brīvlaika nedēļas garumā apmeklēja dažādus uzņēmumus un tikās ar nozaru profesionāļiem lekcijās un praktiskās nodarbībās, pārrunājot biznesa un ekonomikas aktualitātes. Nedēļas noslēgumā jaunieši arī prezentēja savus izstrādātos risinājumus reālam SEB bankas biznesa izaicinājumam, sacenšoties par iespēju iegūt pilnu Riga Business School stipendiju pirmajam mācību gadam.

Nometnes laikā mani izglītoja par veiksmīga biznesa vadīšanas iespējām Latvijā un ārzemēs. Man tika izskaidrots kā veiksmīgi veidot uzņēmumu, vadīt to un kā atlasīt darbiniekus. Tā ir laba pieredze manai nākotnei darbojoties biznesa un ekonomikas sfērā.

Iesaku piedalīties ikvienam, kuram interesē bizness, IT un uzņēmējdarbība.

Foto galerija

Informāciju apkopoja 10.a klases skolniece Arnita Bernāne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jaunieši, JŪS varat! Vienkārši DARIET!

RIGA COMM laikā izdevās lieliska saruna ar jauno Renards Skutels! Man ir milzīgs prieks par to, ka ir jaunieši, kuri tiešām iedziļinās detaļās. Jautājumu klāsts, ko uzdeva Renards mani patiesi pārsteidza un iepriecināja! Gaidu, kad "FINANSISTS" būs pieejams publiski!

Intervija.

 

Nodarbība "Esi līderis karjerā un dzīvē!"

30.oktobrī 7.a klases skolēniem tika piedāvāts karjeras izaugsmes pasākums - praktiskā nodarbība “Esi līderis karjerā un dzīvē!” Nodarbības vadīja trenere Daina Einberga. Toms Priedītis pēc nodarbībām atzina: "Mēs uzzinājām, kā veiksmīgāk izvirzīt mērķus, kā tos panākt un kādām īpašībām jāpiemīt, lai būtu veiksmīgs dzīvē. Manuprāt, iegūtās zināšanas noderēs dzīvē. Stunda bija ļoti interesanta."

Iļja Mitrofanovs. Mūsu absolvents.

18.oktobrī ar ģimnāzistiem tikās mūsu absolvents, Banku augstskolas 4. kursa students, apdrošināšanas kompānijas "Gjensidige Latvija" biznesa klientu menedžeris Iļja Mitrofanovs un stāstīja par dzīvesprasmēm karjeras veidošanas kontekstā. Paldies Iļjam par individuālajām konsultācijām finanšu jomā un iedvesmojošo stāstu! Iļja atzina, ka visos mācību priekšmetos apgūtās prasmes (īpaši zinātniskās pētniecības darbu izstrāde un krievu valodas stundās rakstītie referāti un prezentācijas) ir noderīgas karjeras veidošanā. 9.b, 11.a un 11.b ļoti patika!!!

Negaidīti produktīva darba nedēļas nogale!  Mācību dienas beigās aizgājām noklausīties Banku Augstskolas studenta uzstāšanos. Pēc prezentācijas nolēmām palikt un veselu stundu runājām ar viņu par finanšu lietām. Liels paldies Iļjam Mitrofanovam par sniegto interviju mūsu biznesa žurnālam. Starp citu, pirmais izdevums jau būs pieejams novembrī digitālajā versijā.
Patīkami saņemt padomus no finanšu nozares speciālista. Dažreiz ir ļoti noderīgi nebaidīties un iziet no komforta zonas, lai iepazītos un aprunātos ar jauniem, veiksmīgiem cilvēkiem. (Renards Skutels 10.c klase)

 

Izglītojoša spēle „ Kas? Kur? Kad? Futurologi runā!”

Karjeras nedēļas ietvaros 17. oktobrī Daugavpils Krievu vidusskolā - licejā notika izglītojoša spēle "Kas? Kur? Kad? Futuroloģi runā!".

Spēlē piedalījās vairākas vidusskolēnu komandas no vairākām Daugavpils skolām: Krievu vidusskola – licejs, 9.vidusskola, Centra vidusskola, 16.vidusskola, 12.vidusskola, Valsts ģimnāzija, J. Pilsudska valsts poļu ģimnāzija, 3.vidusskola, 13.vidusskola.

Mūsu skolu pārstāvēja desmito klašu skolēni - Žans, Raivis, Laura un Agnese. Spēle sastāvēja no 3 kārtām, kopā vajadzēja atbildēt uz vairāk kā 20 jautājumiem par jaunākām un mazāk pazīstamām profesijām, par dažādiem uzņēmumiem un ne tikai. Daugavpils Valsts ģimnāzijas komanda ieguva godalgoto 1. vietu un saņēma vērtīgas balvas. Spēles laikā uzzinājām par līdz šim nedzirdētām profesijām, domājām un diskutējām par iespējamajām atbildēm un guvām gandarījumu par rezultātiem.

Rakstu sagatavojusi: 10.c klases skolniece,  Laura Jonāne

Karjeras nedēļas atklāšanas pasākums

Stāsta Artjoms Visockis (7.a): " Šodien kopā ar klases biedreni Laima Elksne un saviem skolas biedriem no ģimnāzijas 8.-9.klases, piedalījos Karjeras nedēļas atklāšanas pasākumā " Nākotnes profesijas: Izaicinājumi un izvēle". Es piedalījos šajā pasākumā, jo vēlējos uzzināt, kādas ir nākotnes profesijas. Man arī būs jāizvēlas priekšmeti, ko nākotnē mācīšos un kādu profesiju apgūšu. Pasākumā mēs klausījāmies kā studenti stāsta par ķīmiju, fiziku, datordizainu, robotiku un nākotnes profesijām. Man ļoti patika šis pasākums, jo pasākuma viesi University of Daugavpils un Rīgas Tehniskā Universitāte, Daugavpils Filiāle lika man aizdomāties par nākotnes profesijām un ļāva ielūkoties nākotnē. Visvairāk man patika fizika, jo pats piedalījos eksperimentos. Ceru, ka pilsētā vēl būs šādi pasākumi!" Paldies Daugavpils Pilsētas Izglītības Pārvalde par iespēju ģimnāzistiem piedalīties Karjeras nedēļas pasākumos! #karjerasnedēļa

 

Haralds Gerts. Bijušais ģimnāzists ģimnāzistiem.

Piektdien, 11. oktobrī, ģimnāzijā viesojās mūsu skolas absolvents Haralds Gerts. Viņš pārsteidza ģimnāzistus ar neparastu iepazīšanos, kas bija klusums. Tieši tā! Ar klusumu jeb skolēniem pašiem vajadzēja uzzināt, kas viņš ir un ar ko nodarbojas, atšifrējot telpā saliktās zīmes, organizāciju logo vai tekstus, kā arī meklējot informāciju sociālajos tīklos.

 Haralds Gerts – 9 klases ģimnāzijā, Latvijas Mākslas akadēmija, tēlnieks, projektu vadītājs jeb ļoti radošs cilvēks. Kā pats Haralds minēja, ka ar problēmas objektu nav jākomunicē, lai atrisinātu doto problēmu, kas šajā gadījumā bija – Kas ir šīs dienas lektors un ģimnāzijas viesis? Klusums mums liek domāt un mēģināt atrast problēmu un rast veidu, kā to risināt. Haralds pēc mūsu minējumiem, pareizajām un kļūdainajām atbildēm piebilda: “Tā ir mūsu ikdiena. Mēs katru dienu sastopamies ar problēmām, izvēlēm un situācijām, kas ir jāatrisina vai jāizvēlas pareizais ceļš, kas ejams.”

Nākamais izaicinājums bija rast kopīgo un atšķirīgo starp vārdiem “PAŠDARBĪBA” un “INICIATĪVA”, definēt tos un kādi rezultāti vai sekas ir šīm darbībām. Dažas no ģimnāzistu prezentētajām atbildēm bija: uzņēmums, motivācija, bez iniciatīvas nebūs pašdarbības, celt savu pašapziņu – EGO, gribēt darboties un gribēt mainīt apkārtējo vidi, tādējādi mainot arī sevi.

Visu darbību pamatā esam mēs paši. Mums ir jāapzinās savas vēlmes, iespējas un vēlāmie rezultātus, lai sasniegtu mērķus, augtu un attīstītos. Ja pat strādājam grupās, mums ir jādara savs darbs uz pilnu slodzi. Jāatrod sava niša, kurā darboties un plaukt, noteikti katram tāda ir. Svarīgi ir nebaidīties no izaicinājumiem un problēmām, jo tieši mums neērtas un neierastas situācijas padara mūs stiprākus. Kā arī Haralds aicināja, absolvējot ģimnāziju, izmēģināt sevi studentu pašpārvaldēs, jo tieši tur parādās tās studentu dzīves krāsas, iespējas un lielās dzīves izaicinājumi.

Paldies, Harald, ka veltīji savu laiku, apciemojot ģimnāziju!

Rakstu sagatavojusi: 12.b klases skolniece,  Anna Luīze Ruskule

''Atrodi Savu Aizraušanos'' Latgalē

Ikvienam Latgales iedzīvotājam no 18 gadiem ir unikāla iespēja bez maksas no 1.-15.
jūnijam apgūt metodes, kas ļauj atrast sev piemērotāko darbu, nozari, virzienu dzīvē,
sadarbībā ar ''British Council'' pārstāvniecību Latvijā, Daugavpils pilsētas domi,
Daugavpils Universitāti un mācību centru “Cilvēkam”.

Sīkāka informācija: http://daugrc.edu.lv/wp-content/uploads/2018/09/Preses-relīze-15Mai19-_Atrodi-Savu-Aizraušanos_-Latgalē.pdf

http://daugrc.edu.lv/wp-content/uploads/2018/09/Kas-ir-spēle-_Atrodi-Savu-Aizraušanos_2019.pdf

Daugavpils Valsts ģimnāzijas skolēnus 2019./2020. mācību gadā aicina iesaistīties projektā „Uzņēmējdarbības skola”!

Ar Biznesa augstskolas Turība atbalstu īstenotais projekts „Uzņēmējdarbības skola” četru gadu laikā pulcējis vairāk nekā 400 vidusskolēnus no vairākām Latvijas skolām, kuri interaktīvās nodarbībās apguvuši uzņēmējdarbības, mārketinga, prezentēšanas, komandas darba pamatus un citas noderīgas prasmes.

“Uzņēmējdarbības skolas” mērķis ir veicināt vidusskolēnu interesi par uzņēmējdarbību, iepazīstināt ar būtiskākajiem uzņēmējdarbības elementiem, kas nākotnē pozitīvi ietekmētu reģionu ekonomiku un kopējo tautsaimniecību.

Dalība projektā ir bezmaksas. Katra mācību gada beigās skolēni saņem augstskolas sertifikātu, kas apliecina viņu iegūtās zināšanas uzņēmējdarbībā, kā arī piedalās zināšanu testā, pretendējot uz studiju maksas atlaidēm.

Būsim priecīgi uzņemt Jūsu skolēnus nākamajā „Uzņēmējdarbības skolas” mācību gadā!

Plašāka informācija par „Uzņēmējdarbības skolu” infografikā pielikumā!

 

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolā

S A U L E S S K O L A

ATVĒRTO DURVJU DIENA un MUZEJU NAKTS

2019.gada 18.maijā plkst. 12.00 - 23.00

Sīkāka informācija http://daugrc.edu.lv/wp-content/uploads/2018/09/MuzejuNakts_SaulesSkola2019.doc

 

VUGD aicina uz Atvērto durvju diena 17.maijā!

Atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu un ugunsdzēsības Latvijā 154.gadadienu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) jau septīto gadu pēc kārtas 17.maijā rīkos Atvērto durvju dienu visās VUGD daļās un posteņos, kā arī Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas Praktisko mācību nodaļā.

Atvērto durvju dienas ietvaros nākamceturtdien, 17.maijā no plkst. 10.00 līdz 19.00, VUGD aicina ikvienu interesentu nākt ciemos pie ugunsdzēsējiem glābējiem visā Latvijā! Šajā dienā mazos un lielos apmeklētājus ugunsdzēsēji glābēji iepazīstinās ar ugunsdzēsēju glābēju ikdienu, izrādīs ugunsdzēsēju depo un parādīs VUGD tehniku, kā arī ļaus izmēģināt un pielaikot ugunsdzēsēju glābēju aizsargtērpu, sniegs atbildes uz visiem interesējošiem jautājumiem, atgādinās par drošību un pastāstīs par iespējām nākotnē kļūt par ugunsdzēsēju glābēju.

Jau šobrīd daudzas izglītības iestādes ir pieteikušas savu apmeklējumu, tāpēc aicinām visus interesentus savlaicīgi pieteikties, sazinoties ar  VUGD daļu un posteņu kontaktpersonām (saraksts pieejams šeit: www.vugd.gov.lv/files/purchase/ADD_kontaktpersonas_17.maijs.pdf)

Nāc ciemos, iepazīsti un uzzini daudz jauna par ugunsdzēsību, ugunsdrošību un ugunsdzēsējiem glābējiem! Svinot savu dzimšanas dienu, mēs gaidīsim ciemos un priecāsimies par ikvienu apmeklētāju!

 

Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā Atvērto durvju diena "Melnā nakts gaišā dienas laikā"

Šī gada 8. maijā plkst. 11:00, Rīgā Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija (NAA), Ezermalas ielā 8B, notiks Atvērto durvju diena “Melnā nakts gaišā dienas laikā”,  kurā ikviens interesents varēs iegūt informāciju par studiju iespējām NAA, tikties ar Sauszemes, Jūras un Gaisa spēku kursu priekšniekiem, kā arī iepazīt kadetu ikdienu un dienestā esošos izaicinājumus.

Kā novitāte šajā pasākumā tiks piedāvāta iespēja gūt priekšstatu par kadetkandidātu vienu no atlases posmiem “Melnā nakts”, lai iedrošinātu ikvienu studēt gribētāju, palīdzētu sasniegt mērķus. Ar uzdevumiem būs iespēja iepazīties un tos pildīt tiem, kuri vēlas piedalīties jau tradicionālajās komandu sacensībās, kuru laikā komandas dalībniekiem būs iespēja attīstīt komunikācijas un līderības spējas.

Pasākumā būs iespēja aplūkot militārās tehnikas vienības no visiem spēku veidiem, organizētas ekskursijas NAA teritorijā un mācību ēkās. Dienas noslēgumā pasākuma apmeklētājus priecēs NAA kadetu organizēts paraugdemonstrējums un, protams, cienāsim ar pusdienām.

Ja esi gatavs pieņemt izaicinājumu un vēlies pārbaudīt savas spējas, piesakies jau tagad komandu sacensībām, rakstot uz e-pasta adresi agnese.jurane@mil.lv, tēmā norādot “NAA ADD Komandu sacensības”, pēc e-pasta saņemšanas ar Jums sazināsies, lai sniegtu informāciju par tālākām darbībām. Pieteikšanās līdz 7.maijam.

!!Tie, kuri nevēlas piedalīties “Melnās nakts” uzdevumos, iepriekš nav jāpiesakās, pasākums ir atvērts ikvienam interesentam!!

Ar cieņu

dižkareive (OR-3) Agnese Jurāne
Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas
Mācību plānošanas un atbalsta pārvaldes (MPAP)
Atbalsta nodaļas Nodrošinājuma sektora
jaunākā speciāliste
Mob. tel.: +371 29186593
E-pasts: agnese.jurane@mil.lv

==============================================================

VAI TU ZINI, KAS IR MĀKSLĪGAIS INTELEKTS?

Mākslīgais intelekts ir neatņemama nākotnes tehnoloģija, kas tiks tā vai citādi ieviesta visās tautsaimniecības nozarēs un mainīs tās. Šīs tehnoloģijas ietvaros daudzas cilvēku darba vietas un specialitātes pārstās eksistēt, taču radīsies pilnīgi jaunas. Lai laicīgi sagatavotos šīm pārmaiņām, mēs (RTA SP) piedāvājam Jums apgūt BEZMAKSAS kursu par mākslīgā intelekta pamatiem un iegūt sertifikātu Jūsu CV. Kursa apgūšana ilgs 30 stundas jeb 6 nedēļas (apgūstamā kursa valoda: angļu) Mēs uzskatām, ka visi mākslīgā intelekta tehnoloģijas jomā ir uz "starta līnijas" un Latgalei šajā jautājumā ir milzīgs potenciāls. Mūsu kolēģi no Somijas uzskata, ka mākslīgā intelekta tehnoloģijas apgūšana ir jāsāk ar 1% no iedzīvotājiem.
Esi 1%!
RTA SP IESAKA:
Apgūsti mākslīgā intelekta pamatus
BEZ MAKSAS un iegūsti sertifikātu.
Vairāk info: https://www.elementsofai.com/

==============================================================

Līdz 10. aprīlim piesakies Mūzu akadēmijas nodarbībām Latvijas Kultūras akadēmijā

Sestdien, 13. aprīlī no plkst. 12:00 līdz 14:30 Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājā „Zirgu pasts” (Dzirnavu iela 46, Rīga) norisināsies Mūzu akadēmija, kurā bakalaura studiju interesenti varēs piedalīties sešās LKA docētāju un studentu vadītās paraugnodarbībās, vienlaikus gūstot priekšstatu par LKA studiju piedāvājumu, studiju procesu un vidi. Mūzu akadēmija ir iespēja topošajiem studentiem pārliecināties, vai izvēlētā studiju joma atbilst viņu interesēm.

Šajā gadā Mūzu akadēmijas piedāvājumā sešas nodarbības:

Ievads spāņu kultūrā: ikdienas dzīve un sociālās paražas
10 gadsimti, 10 gadi un 1 stunda: hronikas “Cilvēki un notikumi latviešu zemēs no Ledus aiziešanas līdz Latvijas valstij” tapšana 
Kultūras pasākuma producēšana
Welcome to The English-speaking Fun ClubKam domāts kultūras piedāvājums – visiem vai dažiem?
Kultūras patēriņa pētījuma dati
Audiovizuāla materiāla uztveres fenomens kinomākslā

Sīkāka informācija : https://lka.edu.lv/lv/aktuali/jaunumi/skoleniem-iespeja-piedalities-muzu-akademijas-paraugnodarbibas/

==============================================================

Mācāmiess sevi prezentēt!

Ģimnāzijas 12.klases skolēni kopā ar eksperti mērķu sasniegšanā Dainu Kriviņu, piedaloties nodarbībā “ESI PAMANĀMS UN LIEC SEVI ATCERĒTIES!”

Nodarbību cikla laikā 12.klašu skolēniem bija iespēja apgūt zināšanas un iemaņas, kā savas spējas un talantus izmantot līderības prasmju attīstībai. Tika dota iespēja izprast un mācīties, kā individuālās spējas un talanti var palīdzēt mērķtiecīgi plānot un veidot nākotnes karjeru.
Skolēniem palika atmiņā tas, kā nomierināt uztraukumu pirms runas vai prezentāciju, kādai jābūt stājai, lai izskatītos droši un reprezentatīvi, no kādām rīcībām labāk atteikties, lai netraucētu savai pašprezentācijai!
Mērķtiecība ir pamatuzdevums, lai publiskā uzstāšanās būtu veiksmīga. Pārliecinoša runa ir iekšēji un ārēji brīva runa. Pats svarīgākais ir saprast:
• ko ar runu gribu pateikt un panākt?
• kam gribu atklāt runas saturu?
• kā atklāt runas saturu un pievērst klausītāju uzmanību?
• kāpēc es runāju par šo tematu?
Gatavojoties uzstāties, jāpievērš uzmanība arī apģērbam un kopējam tēlam. Jāatcerās, ka izskats parāda cieņu pret konkrēto notikumu un sevi. Tas liecina arī par cilvēka iekšējo kultūru. Galvenais – būt saskaņā ar sevi.
Paldies Dainai par lekciju un praktiskām nodarbībām!
Informāciju apkopoja D.Ozerska

Pasākums tiek organizēts Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros

 

==============================================================

DU Atvērto durvju diena

Ceturtdien, 4. aprīlī, aicināti uz Daugavpils Universitātes (DU) Atvērto durvju dienu, kas norisināsies no plkst. 11.00 līdz 15.00 Parādes ielā 1A (Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju korpusā).

Tā ir lieliska iespēja tikties ar DU mācībspēkiem un studentiem, lai uzzinātu sev aktuālus jautājumus par studiju iespējām kādā no 53 studiju programmām, vienotās uzņemšanas prasībām, budžeta un maksas vietām, studentu dzīvi, kā arī doties izzinošā ekskursijā pa Dzīvības zinātņu un laboratoriju korpusu!

==============================================================

Uzsākot studijas Latvijas Universitātē, studenti no Latgales varēs saņemt īpašu stipendiju.

LU fonds ik gadu atbalsta vairāk nekā 100 LU studentus, tanī skaitā perspektīvākos vidusskolu beidzējus, kuri uzsāk bakalaura studijas. Stipendija “Ceļamaize” paredzēta centīgiem, mācībās spējīgiem un sabiedriskajā dzīvē aktīviem 1. kursa studentiem, lai veicinātu izaugsmi un izcilību. Šogad pirmoreiz divas stipendijas būs paredzētas tieši vidusskolas beidzējiem no Latgales.

Sākot ar 2019./2020. akadēmisko gadu, turpmāk tiks piešķirtas papildus divas īpašas “Ceļamaizes” stipendijas LU pamatstudiju 1. kursa studentiem, kuru izcelsme meklējama Latgalē. Konkursā varēs piedalīties pirmkursnieki, kuri paši vai viņu vecāki, vecvecāki ir dzimuši Latgales pusē.

Pieteikšanās stipendijām notiks rudens semestra sākumā – septembrī. Lai iegūtu atbalstu, vidējai svērtai atzīmei jābūt vismaz 7,5 ballēm. Vienlaicīgi var saņemt vienu mecenāta stipendiju. Stipendijas apmērs ir 2 200 eiro akadēmiskajā gadā.

Pielikums

==============================================================

26.martā Daugavpils Valsts ģimnāzijas 10.- 12.klašu pārstāvji piedalījās Rīgas Stradiņa universitāte (Riga Stradins University) vēstnešu - Terēzes un Jāņa tikšanā.
RSU vēstneši ir studenti, mācībspēki un darbinieki, kas katru gadu dodas uz Latvijas skolām, lai jauniešiem pastāstītu par augstākās izglītības nozīmi un studiju iespējām RSU.
Terēze un Jānis sniedza ieinteresētiem skolēniem informāciju par studijām RSU, tuvāk iepazinušies ar uzņemšanas prasībām izvēlētajās studiju programmās gan medicīnā, gan sociālajās zinātnēs.
Ne mazāk svarīgi ir, lai jaunais students pirms studijām tuvāk iepazītos ar izvēlēto profesiju, gūstot nepieciešamo motivāciju un izpratni, vai viņš patiesi gribētu strādāt konkrētajā profesijā.
Lai piepildās skolēnu sapņi!

Informāciju apkopoja PKK Dace Ozerska

==============================================================

Iepazīsti studiju procesu Latvijas Universitātē pasākumā „Studenta kurpēs 2019”

Pasākuma "Studenta kurpēs" laikā skolēni no visas Latvijas viesojas Latvijas Universitātes fakultātēs un vienu dienu pavada kopā ar studentu, piedaloties studiju procesā: lekcijās, semināros, laboratorijās un praktiskajos darbos, kā arī tiekoties ar mācībspēkiem. Tā ir lieliska iespēja jauniešiem gūt priekšstatu par studiju procesu, studiju programmām un to saturu, mācībspēkiem, mācību telpām un ārpus studiju aktivitātēm Universitātē.

Skolēni aktīvi izmanto šo iespēju pārliecināties par savu turpmākās izglītības izvēli.

2018. gadā „Studenta kurpēs” piedalījās 368 skolēni un 203 studenti.

Aktīvi iesaisties, pamēģini, izvērtē iegūto informāciju un iespaidus! Pieņem lēmumu par sev piemērotākā izglītības ceļa izvēli!

Logo

"Studenta kurpēs 2019" notiks no 8. līdz 12. aprīlim

Pieteikšanās termiņš studentiem - no 11. februāra līdz 22. martam
Pieteikšanās termiņš skolēniem - no 1. marta līdz 24. martam

Vairāk info šeit

==============================================================

Fotogrāfijas meistardarbnīcas “Nevietas Topogrāfija”

Saules skolā notiks meistardarbnīcu cikls skolēniem un jauniešiem, kas interesējas par fotogrāfijas mākslu vai plāno turpināt savu karjeru saistībā ar šo profesiju. Meistardarbnīcas notiks sestdienās 2.martā un 23.martā 10:00- 13:00, Saules 6/8, 3.stāvā.

 Meistardarbnīcas ietvaros pirmajā tikšanās reizē tiks diskutētas vairākas tēmas par laikmetīgo mākslas fotogrāfiju un dalībnieki tiks aicināti strādāt ar idejām priekš personīgajiem projektiem mākslas fotogrāfijā. Otrajā tikšanās reizē ir ieplānota diskusija par meistardarbnīcas dalībnieku veikumu.

Koncepts
Fotogrāfijas medija digitalizācija ir rosinājusi būtiskas izmaiņas visā vizuālajā kultūrā kopumā, kas pašos pamatos skar profesionālās un amatierfotogrāfijas attīstību. Neskatoties uz daudzskaitlīgām fotogrāfijas medija tehnoloģiskajām un konceptuālajām transformācijām, deviņdesmito gadu šaubām par fotogrāfijas medija nākotni, fotogrāfijas neviennozīmīgajām saiknēm ar mākslas un komerciālās fotogrāfijas tradīcijām, fotogrāfija joprojām tiek aplūkota kā realitātē balstīts medijs. Izmaiņas ir skārušas ne tikai fotogrāfiju apriti, pieejamību, arhivāciju, eksponēšanu un kolekcionēšanu, bet arī dziļi transformējušas fotogrāfijas medija būtību institucionālā kontekstā, skarot fotoaģentūru, galeriju un muzeju darbību. Meistardarbnīcas mērķis ir iepazīstināt auditoriju ar mūsdienu mākslas fotogrāfijas attīstības transformācijām, tendencēm Latvijā un pasaulē kā arī īpaši pievērsties mākslas fotogrāfijas un urbānās ainavas saiknēm.

Meistardarbnīcas ietvaros dalībnieki tiks aicināti pētīt pilsētvidi, lai radītu fotogrāfiju sēriju, kas raksturo viņu subjektīvās pieredzes par pilsētvidi un sevi kā daļu no tās. Meistardarbnīcas teorētiskais pamats balstās psihoģeogrāfijas atzinumos par pilsētvides izkārtojuma mijiedarbīgajām saiknēm ar cilvēka emocionālajām reakcijām un pārvietošanos vidē.

Meistardarbnīcu vadīs fotogrāfs, fotogrāfijas pasniedzējs RSU un fotofestivāla “Rīgas Fotomēnesis” kurators Alnis Stakle www.alnisstakle.com  http://rigasfotomenesis.lv

Pieteikties meistardarbnīcām: t.20217482; saules @saules.lv.

==============================================================

Rīgas Juridiskā augstskola aicina vidusskolēnus piedalīties RJA izcilības skolā. 

Nodarbības ļaus iepazīt RJA studiju vidi, interaktīvās mācību metodes, uzzināt vairāk par to, kā tiesības, diplomātija un bizness darbojas reālajā dzīvē, kā arī satikt.

Nodarbības notiks angļu valodā.

Pieteikumu termiņš ir 2.novembris. Apstiprinājums dalībai tiks nosūtīts līdz 7.novembrim. Nodarbības notiks sestdienās - 10.novembrī, 1.decembrī, 19.janvārī un 3.martā. Skolēniem, kas būs apmeklējuši visas četras mācību sesijas tiks pasniegti sertifikāti par dalību.

Vairāk informācijas - https://www.rgsl.edu.lv/lv/zinas-un-pasakumi/zinas/rja-izcilibas-skola

==============================================================

Daugavpils dīdžeju skola

Daugavpils dīdžeju skolā notiek jaunu dalībnieku uzņemšana!

"D-ProDJ's School” ir vienīgā elektroniskās mūzikas un dīdžeinga skola Daugavpilī, kas piedāvā mācīties kopā ar skolotāju – augstākā līmeņa dīdžeju.

Papildus informācija un reģistrēšanās (no 13 g.v.), zvanot pa tālruni +371 26075318 (Artūrs Popovs)  vai rakstot  dpro.djschool@gmail.com

==============================================================

“HUMANITĀRĀ AKADĒMIJA JAUNIEŠIEM” AICINA PIETEIKTIES MĀCĪBĀM!

Daugavpils Universitātes (DU) Humanitārās fakultātes (HF) Jauniešu interešu izglītības skola „Humanitārā akadēmija jauniešiem” (HAJ) aicina Latvijas jauniešus pieteikties apmācībai programmā „Latvijas jaunatnes intelekts Latvijas nākotnei”.

HAJ jaunās – devītās – sezonas atklāšana un PIRMĀS NODARBĪBAS – 2018. gada 27. oktobrī, plkst. 11.30, Daugavpils Universitātes Humanitārajā fakultātē, Vienības ielā 13, koncertzālē (4. stāvā)!

Nodarbības notiks vienu reizi mēnesī, sestdienās, no plkst. 11.30, Daugavpils Universitātē, Vienības ielā 13.  

Mācības ir bezmaksas.

Aicinām pieteikties gan tos jauniešus, kas apmeklēja HAJ nodarbības iepriekšējos gados, gan jaunus interesentus.

Jaunajiem dalībniekiem un tiem, kas akadēmiju apmeklēja jau iepriekš, ir no jauna jāatsūta savi pieteikšanās dati.

Pieteikšanās e-pastāhumanitara.akademija@inbox.lv līdz 2018. gada 26. oktobrim.

Pieteikumā jānorāda: vārds, uzvārds, skola, klase un kontaktinformācija.

Par HAJ

Jauniešu interešu izglītības skola „Humanitārā akadēmija jauniešiem” Daugavpils Universitātes Humanitārajā fakultātē darbojas jau septīto gadu. Tā izveidota 2010. gadā, un jauniešu izglītošana tika aizsākta no 2011. gada februāra. „Humanitārā akadēmija jauniešiem” ir interešu izglītības instruments, kas nodrošina aizraujošu lekciju un praktisko nodarbību ciklu Latvijas vidusskolu 10.–12. klašu skolēniem, arodskolu audzēkņiem un citiem jauniešiem, kuri padziļināti interesējas par humanitārajām zinātnēm.

Par katru HAJ apmācību gadu un vairāk nekā 50 procentiem apmeklētu nodarbību jaunieši saņem sertifikātu. Tas sniedz priekšrocību – 10 papildu punktus, stājoties DU Humanitārās fakultātes studiju programmās.

Kopumā pirmo 8 gadu darbības laikā HAJ ir apmeklējuši 852  jaunieši, sertifikātus par vismaz 50% apmeklēto nodarbību saņēmis 461 jaunietis. Šogad DU Humanitārajā fakultātē studijas uzsāka 10 HAJ absolventi.  HF jaunā studiju gada atklāšanas svinīgajā pasākumā  „Zinību vitamīnu kokteilis” viņi saņēma DU studiju prorektores, HAJ vadītājas prof. Maijas Burimas  “Pateicību par uzticību Humanitārajai fakultātei”.

 

Vairāk par HAJ: https://du.lv/fakultates/humanitara-fakultate/humanitara-akademija-jauniesiem/

==============================================================

Jauno uzņēmēju skola

“Uzņēmējspēju un līderības nozīme uzņēmējdarbībā”

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde sadarbībā ar Daugavpils Universitātes  Sociālo Zinātņu fakultāti un Latgales plānošanas reģiona Latgales Uzņēmējdarbības centru un citiem sadarbības partneriem  organizē nodarbību ciklu – Jauno uzņēmēju skolu Daugavpils vispārizglītojošo skolu 10. – 12. klašu skolēniem.

Kur?

Daugavpils Universitātē, Parādes ielā 1.

1. nodarbība 7.11.2018. plkst.15.30 DU Parādes ielā 1, 332.auditorijā

Kad?

No 2018. gada 7. novembra līdz 2019. gada 23.janvārim

Mērķis:

Veicināt skolēnu uzņēmējspēju  un citu darba tirgū pieprasīto prasmju attīstīšanu, radīt izpratni un padziļināt zināšanas par uzņēmējdarbību, popularizēt to jauniešu vidū. Veicināt jauniešu mērķtiecīgu un pārdomātu turpmākās izglītības un profesijas izvēli.

Pieteikšanās:

Pieteikties elektroniski e-klasē O.Petaško, norādot: Vārdu, Uzvārdu, klasi, tālruni līdz 2018. gada 1. novembrim.

Pielikumā nodarbību saraksts

Nodarbību saraksts šeit

==============================================================

Uzņēmumu izstāde "Karjeras iespēju diena"

Vairāk info šeit.

 

Latvijas Lauksaimniecības universitāte (Lielā iela 2, Jelgava) 10.oktobrī aicina uz Atvērto durvju dienu, kurā  būs iespēja klātienē izzināt universitātes studiju programmu un mūžizglītības kursu piedāvājumu, apskatīt studiju telpas un laboratorijas, kā arī iegūt atbildi uz pašu galveno jautājumu: “Kā es varu kļūt par LLU studentu 2019. gadā?”.

Starptautiskā augstākās un vidējās izglītības ārzemēs izstāde IZGLĪTĪBA UN KARJERA 2018  notiks 6. oktobrī viesnīcas Radisson Blue Latvija Konferenču centrā laikā no plkst. 12:00 līdz 17:00. 

Pasākuma laikā varēs satikt ārvalstu universitāšu un vidusskolu pārstāvjus, uzklausīt ārzemēs studējošo iedvesmas stāstus, piedalīties konkursos un radošajās darbnīcās, saņemt konsultācijas karjeras un ārzemju izglītības jautājumos!

Uz izstādi aicina:

• Skolēnus;

• Vidusskolu absolventus;

• Visus, kam interesē studijas/valodu kursi/nometnes ārzemēs;

• Jauniešus, kuri apsver karjeras iespējas;

• Vecākus, kuri vēlās uzzināt vairāk par izglītību ārzemēs saviem bērniem;

• Skolotājus, karjeras konsultantus un visus, kuri vēlas atbalstīt skolēnus un viņu sapņus par izglītību ārzemēs.

Plašāka informācija http://www.kalba.lv/lv/izglitiba-un-karjera-2018

 

Karjeras nedēļas programma 2018