Aktivitātes

Sadarbojamies un atbalstām

Skolēnu līdzpārvaldes jaunieši piedalījās aktivitātēs, lai atrastu kopīgas interešu grupas. Jaunieši akcentēja savas stiprās puses, meklēja kopīgas intereses un uzticamus draugus, kuri varēs atbalstīt un iedrošināt. Jaunieši kopīgi veidoja plakātu un iezīmēja plānus šim mācību gadam. Plecs pie pleca ir nepārtrauktība, interese un drošums, lai kopīgi paveiktu lielus darbus!

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2023.-2025. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.


Svinam svētkus – brīnumi notiek un piepildās!

Daugavpils Valsts ģimnāzijā notika Daugavpils vispārizglītojošo skolu pašpārvalžu pirmā tikšanās. Jauniešiem no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas – liceja, Daugavpils Centra vidusskolas, Daugavpils Zinātņu vidusskolas, Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas, Daugavpils Draudzīgā aicinājuma, Daugavpils Iespēju vidusskolas, Daugavpils Vienības pamatskolas, J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas piedalījās radošajās un izzinošajās darbnīcās, ko sagatavoja ģimnāzisti. Katrīna Eva Millere diskusiju par līderību un sevis izzināšanu, izmantojot Stīvena R.Koveja citātus, Telma Hanzena un Viktorija Munča skolēnus iesaistīja sarunās par pilsonisko līdzdalību, Marta Kucina un Ernests Petrovs savā grupā akcentēja veselīga dzīvesveidu, izmantojot saliedēšanās un uzticēšanās uzdevumus. Labbūtības radošajā darbnīcā Ilona Boroņenko, Sveta Kirillova, Maira Karolīna Plociņa, Laila Ščagina un Jelizaveta Orlova – Bidzāne kopā ar citu skolu jauniešiem cepa un rotāja piparkūkas, savukārt, Ariadne Gabrāne un Kristers Zelčs veidoja kahoot konkursu par mākslīgo intelektu un viltus ziņām, Laura Zuģicka un Daina Vaivare pašpārvalžu dalībniekiem iemācīja dejas soļus, latviešu tautiskos rakstus un cienāja ar pašu cepto burkānmaizi. Emīls Pitrāns un Rainers Timšāns uzņēmās ciemiņus iepazīstināt ar skolu. Uzrunājot viesos, Skolēnu līdzpārvaldes prezidente Laura Lutoka teica: “Mēs esam kupla saime un novērtējam iegūto uzticību gan no skolotāju, gan no skolēnu puses. Mēs lepojamies ne tikai ar savu aktīvo līdzdalību pilsētas un skolas dzīvē, organizējot pasākumus, bet arī ar ģimeniskumu, prasmi jautri pavadīt laiku kopā un vienmēr sniegt atbalstu viens otram.”

Paldies bērnu un jauniešu centra “Jaunība” radošajām kolēģēm Agnesei Jurģītei un Gunitai Vanagai par uzaicinājumu un iedrošināšanu doties kopīgā piedzīvojumā, lai mācītos no citiem, dalītos ar zināšanām, pozitīvām emocijām un enerģiju. Jauniešu ideja veidot darbnīcas bija daļa no iniciatīvas, ko skolēni veidoja konkursa “Atbalsts izglītības iestāžu pašpārvalžu attīstībai programmas “Kontakts” iniciatīvu projektu īstenošanai” ietvaros. Tas bija labs risinājums savas zināšanas, prasmi sadarboties izmantot, lai radītu svētkus sev un citiem.

"“Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2023.-2025. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros”


Ļoooti garšīgas vakariņas skolā

Jaunieši uzturas skolā, gatavo ēst un bauda biezputru!

Koooooo? Tā notiek, ja darbjies skolēnu līdzpārvaldē un raksti projektus!

Aktivitāte notiek jauniešu iniciatīvu projekta KONTAKTS ietvaros. tā mērķis ir stiprināt skolēnu līdzpārvaldes darbību, sekmēt izglītojamo aktīvu pilsonisko līdzdalību un vairot visu izglītojamo labbūtību.

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2023.-2025. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.


Nakts skolā

Kāda ir mana pieredze dažādu aktivitāšu organizēšanā skolā un ārpus tās, kādas ir mūsu stiprās puses kā komandai, ko mēs vēlamies un varam organizēt skolā?

Ko nozīmē līdzdalības kāpnes no zemākā līdz augstākajam pakāpienam? Uz kura pakāpiena esmu es? Šādus jautājumus skolēni mēģināja šķetināt KONTAKTA aktivitātēs “Nakts skolā” JSPA projektu konkursa "Kontakts" dalībniekiem.

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2023.-2025. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.


Piedzīvojumu parks "Tarzāns"

Stāsta Skolēnu līdzpārvaldes skolniece Santa Ķēniņa: "Projekta “Atbalsts izglītības iestāžu pašpārvalžu attīstībai programmas “Kontakts” iniciatīvu projektu īstenošanai” ietvaros, 25.oktobrī apmeklējām piedzīvojumu parku "Tarzāns". Manuprāt, piedzīvojumu parks ir lielisks veids kā saliedēt kolektīvu un jauki pavadīt laiku. Pirms doties iekarot trases, sasildījāmies, izbaudot garšīgu pīrāgu un karstu tēju. Kopā pārvarot grūtības, ar vārdiem palīdzot un motivējot viens otru, mums sanāca brīnišķīgs piedzīvojums."

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2023.-2025. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.


GADA BALVA 2021

Gada balva 2021

 

Mīļā ģimnāzijas saime! Tik ļoti gribētu stāvēt jūsu priekšā un ielūkoties jums acīs – mirdzošās, enerģijas un prieka pilnās, bet laiks un notikumi ir ieviesuši savas izmaiņas. Attālināti vadītais un veiktais darbs nav traucējis mums kopā augt, pilnveidoties un mainīties uz augšu! Iespējams, šis laiks katram no mums ir devis iespēju labāk izprast sevi un apkārtējos, apzināties patiesās vērtības un prioritātes. Bet mācību gads ģimnāzijā nav iedomājams bez noslēguma pasākuma – Gada balvas! Par labo un skaisto, izaugsmi, panākumiem un sasniegumiem ir jārunā! Prieks, lepnums un gandarījums par gada laikā paveikto! Balvu ieguvējiem – veiksmi un turpmāko izaugsmi savu ieceru īstenošanā!

direktore Oksana Petaško

 


Noslēdzies 2020./2021. mācību gada Vislatvijas makulatūras vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai”

“Zaļā josta” sadarbībā ar SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Balticfloc”, SIA “AP Kaudzītes”, AS “Latvijas valsts meži”, SIA “Pilsētvides serviss”, "Lautus vide" PS un Valsts izglītības satura centru arī šajā 2020/2021. mācību gadā aicināja Latvijas pirmsskolas, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestādes iesaistīties makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”, vācot makulatūru un sacenšoties ar citām Latvijas izglītības iestādēm savāktajā makulatūras apjomā.
“Šogad tas ir noritējis izaicinošā Covid-19 izraisītā vīrusa ēnā, tomēr savāktais makulatūras apjoms sniedz gandarījumu.” (“Zaļā josta”)

Konkursā piedalījās 349 izglītības iestādes – 87658 dalībnieki. Izvestais makulatūras daudzums - 587, 972.00 kg, izglābti - 10995.08 koki un ietaupīti 2645874.00 litri ūdens!

Katra skola, kas piedalījās konkursā, par katru savākto makulatūras tonnu saņems 5 kg jauna biroja papīra. Par savāktajiem 1950 kg makulatūras mūsu skola saņems 4 pakas jauna biroja papīra.
Plašāka informācija par konkursa rezultātiem: https://tirailatvijai.lv/makulaturas-vaksanas-konkurss-2020

Paldies visiem par atsaucību un iesaistīšanos makulatūras vākšanā!

Domāsim un dzīvosim zaļi!


“Labie darbi Latvijai” diena!

Šodien savu patriotismu varam paust, piedaloties mūsu valsts uzlabošanā un vides sakārtošanā, “Rīta Panorāmā” sacīja Valsts prezidents Egils Levits. Viņš aicināja ikvienu padomāt par to, ko katrs varam darīt, lai attīstītu Latvijas valsti. Prezidenta aicinājums sasaucas ar ģimnāzijas “Labie darbi Latvijai” dienu. Dažreiz vajag mazu iedrošinājumu, darbu, lai iegūtu daudz vairāk vērtību, nenovērtējamu atbalstu un, iespējams, mirkli, lai atpūstos un uzkrātus spēkus turpmākajam darbam. Ģimnāzisti un skolotāji maija pirmssvētku un svētku dienas pavadīja dažādi, bet vienoti kopīgai idejai. Kārtīgi izgulēties, doties garā pastaigā vai velobraucienā, talkojot un strādājot dārzā, izzinot savu dzimtas vēsturi, veidojot dzimtas koku, iegādājoties savu tautastērpu, veicot ģenerāltīrīšanu mājās, palīdzot vecākiem, apceļojot Latviju ar ģimeni vai spēlējot galda spēles. Tie ir tikai daži mūsu labie darbi Latvijai. Veselība, darba tikums, iejūtība, centība ir tikai daži tikumi, lai mēs augtu stipri, lepni, laimīgi, gudri mūsu mazajai, bet tik mīļajai Latvijai.
Dažas atsauksmes un foto no ģimnāzijas kopīgā ceļojuma - otrās dienas bez datora.

“Palīdzēju vecākiem sakārtot visu māju (bija ģenerālā tīrīšana). Siltumnīcā iestādīju gurķus, tomātus, sīpolus. Ar draudzeni braukājām pa parku ar skrituļslidām. Vakaros ar vecākiem spēlējām galda spēles un es cepu pīrāgus. Laiku pavadīju superīgi!)))”

Maira Karolīna Plociņa

“Šodien es kopā ar ģimeni biju Rīgā un Jūrmalā, staigājām pa parku (nogājām 25 tūkstošus soļu), ēdām picu. Un vēl biju pie jūras (žēl, ka nevarēja tur peldēt). Man ļoti patika šī diena bez datoriem!

Edgars Snetkovs.

“Piezvanīju dzejniecei, valodniecei Lidijai Vasaraudzei un apsveicu svētkos. Parunājām par dzīvi, dzeju. Lidijas kundze raksta pasakas, laipni piedāvāja tās izlasīt pirms publicēšanas. Dzejniece ir brīnišķīga stāstniece, uzzināju daudz interesantu faktu gan par zināmiem cilvēkiem, gan notikumiem. Visvairāk man patika stāsts par to, kā Lidija Vasaraudze mācījās vienā klasē ar Knutu Skujenieku un kopā pildīja mājasdarbus.”

Ingrīda Kondratjeva

“Diena bija fantastiska! Pagatavoju gardas vakariņas visai ģimenei, lai palutinātu vecākus tā, kā viņi mani lutina katru dienu! Vēlāk arī devos izbraucinā pa pilsētu ar velosipēdu.” Amanda Baumane

Fotogrāfijas par dienu "Labie darbi Latvijai" skatāmās  https://www.facebook.com/daugrc.lv

Direktores vietniece audzināšanas jomā


Domnīca “Datu drošība” projekta "Ar stiprām saknēm Latvijā un Eiropā" ietvaros!

Pirms pāris gadiem pēc Eiropas Parlamenta deputātes Daces Melbārdes iniciatīvas sadarbībā ar Mūžizglītības un kultūras institūtu “Vitae” tika uzsākts projekts “Ar stiprām saknēm Latvijā un Eiropā”. Šī projekta mērķis ir vidusskolu skolēniem no dažādām Latvijas skolām attīstīt personiskās līderības prasmes un veicināt skolēnu izpratni par būtiskām Eiropas tēmām.

Daugavpils Valsts ģimnāziju šajā projektā pārstāv četri vienpadsmito klašu jaunieši: Sandris, Viktorija, Lana un Alekss un viņu skolotāja Eva. Piedaloties projektā kopš 2019.gada rudens, jauniešiem ir bijusi iespēja tikties ar citu skolu jauniešiem, piedalīties domnīcās un diskutēt par tādiem jautājumiem, kā sociālais taisnīgums un vienlīdzība, digitālā pārveide, sociālie tīkli un dezinformācija, drošība, cilvēka pamatbrīvības, taisnīgi nodokļi, ANO Tūkstošgades mērķi, vides problēmas un klimata krīze, mākslīgais intelekts.

Savukārt šī gada 12.martā ģimnāzijas komanda vadīja domnīcu “Datu drošība” Zoom platformā visiem projekta dalībniekiem. Jaunieši nodemonstrēja komandas darbu, gūstot pieredzi līderības paradumu nostiprināšanā. Domnīcas ievaddaļā uzmundrinājuma vārdus dalībniekiem teica mūsu skolas direktore Oksana Petaško. Bet kā domnīcas viesis bija uzaicināts datu došības speciālists Jānis Rutka. Dalībniekiem bija iespēja noklausīties J. Rutka lekciju par datu drošību, piedalīties viktorīnā un debatēs, kā arī pārbaudīt savas improvizācijas, erudīcijas un iztēles prasmes. Pēc aktivitātēm dalībnieki sniedza atgriezenisko saiti par pasākumu, novērtējot tēmas aktualitāti un domnīcas aktivitātes. Noslēgumā savu vērtējumu un pārdomas pauda arī Dace Melbārde, augsti novērtējot jauniešu izvēlēto temata aktualitāti un uzaicinātā speciālista uzstāšanos.

Mēs lepojamies ar savas komandas veikumu!

 


25.marts – komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena

Latvijā 25.marts ir atceres diena, kad tiek pieminētas 1949.gada deportācijas un komunistiskā genocīda upuri. Tā ir diena, kad no savām mājām un dzimtenes svešumā tika aizvesti daudzi tūkstoši latviešu. Daudzi no viņiem, tostarp sievietes, sirmgalvji un bērni dzimtajā Latvijā vairs neatgriezās – daļa novārga un aizgāja bojā koncentrācijas nometnēs un mūža nocietinājumus, daļa – palika uz mūžiem Sibīrijā. Šajā dienā notika visplašākā Latvijas iedzīvotāju izsūtīšana uz Sibīriju un citiem attāliem Padomju Savienības reģioniem. Uz Sibīriju deportēja aptuveni 44 000 cilvēku – ģimenes ar bērniem un sirmgalvjiem.

25. marta dienā karogus rotā sēru lentes, bet izsūtīto radinieki, izsūtīšanu piedzīvojušie un mājās atgriezušies cilvēki, kā arī pārējie iedzīvotāji piemin baigos notikumus un tajos cietušos tautiešus un viņu sūros likteņus.

Klases stundas tēmas


Gaismas brīdis!

Viena no Daugavpils Valsts ģimnāzijas tradīcijām ir Gaismas brīdis. Tā mēs skolā akcentējām senlatviešu tradīcijas - Sveču dienu. Runājam par gaismu, par pārmaiņām, par cerībām. Kaut gan senlatviešiem šī nebija svinama diena, bet gan nozīmīgs datums tā laika sadzīvē. Šo dienu mēdz dēvēt arī par Svecaini, Grabenīcu, kā arī Ziemas Māru.


Svētrīts 18/12/2020


Akcija "Padod dzejoli!"

Mīlam savu zemi, savu Dzimteni - LATVIJU!