2. vieta finālsacensībās basketbolā

29.martā Daugavpils Valsts ģimnāzijas meitenes jau kārtējo reizi aizstāvēja savas skolas godu, piedaloties Latvijas skolēnu 71. spartakiādes finālsacensībās basketbolā. Juta Harčenko, Katrīne Grabovska, Nadja Latuga, Kristiāna Teilāne, Arina Kuharonoka, Alīna Vorobjova, Lauma Poikāne un Laura Vucena devās ceļā uz Saldu, kur norisinājās šīs sacensībās. Arī šoreiz, kā jau visos iepriekšējos izbraucienos, ceļš bija tāls un sākās pašā rīta agrumā, krietni pirms saullēkta. Turpceļā lielāko brauciena daļu valdīja klusums, jo meitenes vēl bija pavisam neizgulējušās un kaut kā mēģināja uzkrāt spēkus un enerģiju gaidāmajām spēlēm. Ierodoties Saldū, mūsu komanda uzzināja diez ko patīkamus jaunumus: viņu vecuma grupā šodien piedalās tikai vien 3 komandas no visas valsts, viņas pašas ieskaitot. Tas nozīmēja, ka gaidāmas tikai divas spēles, bet tas ne pavisam neļāva nopūsties atvieglojumā. Katra komanda patiesi bija pirmās vietas cienīga. Pārģērbušās skolas formā, visas komandas biedrenes apsolīja viena otrai, ka uz laukuma darīs visu, ko spēs, lai celtu savas skolas pašapziņu. Sākoties pirmajai spēlei, meitenes ar sparu un drosmi pārspēja savas pretinieces no tālās Ventspils. Nopriecājušās par gūto uzvaru, viņas uzreiz sagaidīja nākošā spēle, kas jau bija izšķirošā – par 1. vietu. Tā bija pret mājiniecēm, bet arī tas DVĢ komandai nelika padoties. Ar visbrašāko centību spēlētājas centās gūt punktu pārsvaru, bet sekundes ritēja pārāk ātri, un uzvara diemžēl netika gūta. Šajā čempionāta posmā Daugavpils Valsts ģimnāzijas komanda ieguva godpilno 2. vietu. Apsveikušas viena otru, meitenes saņēma medaļas, diplomus un arī kopīgu kausu. Lepnas par sasniegtajiem panākumiem, kas nemaz nenācās viegli, mūsu spēlētājas devās mājupceļā. Meitenes nemaz nebija sarūgtinātas par zaudējumu pēdējā spēlē, jo 2. vieta starp visām Latvijas skolām arī ir smagi iegūstams tituls.

Informāciju sagatavoja: 9.a klases skolniece Laura Vucena