Apmaiņas projekts

Vācijas Ārlietu ministrijas programmas „Schulen: Partner der Zukunft“ (PASCH)”  sadarbības projekta ar Blankenēzes ģimnāziju ietvaros no 2018.gada 8.līdz 14.aprīlim 16 ģimnāzijas skolnieces piedalījās pirmajā projekta mobilitātē, pētot ilgtspējīgas satiksmes sistēmas izveides iespējas Hamburgā, videi draudzīgas arhitektūras un būvniecības principu izmantošanu, saules enerģijas izmantošanas iespējas sabiedriskās infrastruktūras nodrošināšanā. Kopā ar vācu vienaudžiem meitenes gatavoja brokastis (neizmantojot iepakotus produktus), priekšnesumus kopā ar jauniešiem no Kosovas, Serbijas, Grieķijas, Slovēnijas un Polijas, tajos atklājot Eiropas vienotības un daudzveidības ideju. Partnerskolā tiek īstenotas 2 izglītības programmas – ilgtspējība un māksla.

Vācu skola bija uzaicinājusi 4 valstu pārstāvjus: latviešus, divas grupas no Polijas, grieķu skolēnus un albāņus un serbus no Kosovas. Ar pārējām grupām satikāmies tikai Eiropas vakarā.

Mūsu grupa – 16 skolnieces no Latvijas un viesģimeņu skolnieki visu nedēļu sadarbojās kopīgos pasākumos. Pasākumu ievirze bija  ilgtspējīga attīstība, ekolģijai draudzīga pilsētceltniecība un zaļais dzīvesveids.  Un tie bija: ekoloģiskās brokastis (skolēni viesgimenēs pagatavoja ēdienu no produktiem, kas tika pirkti bez plastikāta iepakojuma); uzņēmuma, kurā remontē metro vilcienus, apmeklējums. Tajā noskatījāmies lielu prezentāciju par to, kā uzņēmums domā par energijas ietaupīšanu.

Apmeklējām arī ekologisko centru, kurā iepazināmies ar saules bateriju tipiem un uzbūvi, ar dažādām ierīcēm, kuras ar minimālam kurināmā devām ražo enerģiju.

Ļoti interesanta bija ekskursija pa Hamburgas pieostas rajonu, kas ļaus palielināt pilsētas centru par 40%.

Ar projektu iepazīstināja Hamburgas Universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas nodaļas 4.kursa students. Bija interesanti uzzināt par ekoloģiskiem risinājumiem, būvējot jauno rajonu.

Ļoti jautrs izvērsās Eiropas vakars. Tajā piedalījās visu valstu grupas. Tika klāts galds ar nacionālajiem ēdieniem, skolēni prezentēja savas valstis. Vā cu skolēni iesāka vakaru ar fragmentu no mūzikla “Mama Mia”. Kaut gan kvalitāte nebija īpaši augsta, visu kompensēja ABBAs mūzika.

Mūsu meitenes pimās prezentēja sevi, parādot pašu veidotu PowerPoint prezentāciju un iesaistot vācu puišus dejā “Tūdaliņ-tagadiņ”.

Dejoja arī poļi, demonstrējot Polonēzi, albāņi, serbi un grieķi, kuru sirtaki programmas beigās bija koncerta “nagla”. Visi lēca uz skatuves, lai pievienotos Sirtaki dejai.

Jāatzīmē, ka nedēļa bioja ļoti saturīga un rosinoša padomāt, cik liels ceļš vēl mums ejams ekoloģijas jautājumos. Par lielākajām atšķirībām raksta projekta dalībniece Elza Vagale: “Der größte Unterschied war für mich das Verhältnis der Einwohner Hamburgs zur Natur. Viele Leute nutzen den öffentlichen Verkehr oder fahren Rad, sortieren Müll und haben viel Haustiere. Das finde ich gut und wichtig, dasss die Menschen in Einklang mit Natur leben. Ich war überrascht, wir nett die Verkäufer auf dem Markt zu den Kunden sind.

Zwischen meinem täglichen Leben und dem Alltag deutscher Jugendlichen gab es viele Unterschiede -  sowohl im Haushalt, als auch in der Schule. Zum Beispiel in meiner Schule dürfen die Schüler ihre Handies nutzen (nut zu Unterrichtszwecken), aber in der Partnerschule ist der Handygebrauch generell verboten. Ein anderes Beispiel – die Mehrheit der Schüler fahren zur Schule mit dem Fahrrad. Ich habe auch den Eindruck, dass die deutschen Mitschüler sich  sehr vielfältig entwickeln. Beispielsweise, meine Austauschpartnerin spielt Klavier, macht Balltänze, singt und nimmt oft an internationalen Austauschprogrammen teil. Im September fährt sie yum Beispiel nach Afrika. Ich bin froh, dass ich eine Woche mit wirklich netten Leuten verbracht habe“.

Rudenī vācu partnerskolas audzēkņi un skolotāji viesosies Latvijā. Vācijas Ārlietu ministrijas programma „Schulen: Partner der Zukunft“ (PASCH)”  atbalsta “Deutsches Sprachdiplom” skolu sadarbību visā pasaulē.

Angļu valodas skolotāja Inese Barkovska

.................................................................................................................................................

Aicinām piedalīties skolēnu apmaiņas projektā “Ilgtspējība un vides aizsardzība”sadarbībā ar Blankenēzes ģimnāziju Hamburgā (Vācija).

Projekta mērķgrupa: 18 skolēni no katras partnerskolas 11.klases (prioritāte), 10.klases.

Projekta valoda: 1) vācu valoda, 2) visas pārējās.

Projekta ietvaros paredzēti 2 braucieni:

2018.gada 2.-6.aprīlis – vizīte Blankenēzes ģimnāzijā,

2018.gada 24.- 28.septembris – vizīte Daugavpils Valsts ģimnāzijā.

Skolēni tiek izmitināti viesģimenēs.

Finansējums:

1)      90,00 EUR ceļa izdevumiem no programmmas “Schulpartnerschaften mit Schulen in Ost-, Mittelost- und Südosteuropa sowie den Baltischen Staaten” līdzekļiem (pārējo summu sedz pats dalībnieks);

2)      ieejas maksa muzejos, transporta biļetes Vācijā utml. - tiek segtas no programmas līdzekļiem.

Programmā Vācijā paredzēts arī brauciens pa Elbu, izbraukums ar velosipēdiem, “Eiropas vakars” – tikšanās ar jauniešiem no Kosovas, Polijas, Krievijas, Serbijas, kuri tai laikā viesojas partnerskolā, projekta darbs grupās par ilgtspējības izpratni Latvijā un Vācijā, ekskursijas uzņēmumos.

Programmu vācu grupai Latvijā veidosim kopā.

Ja vēlies piedalīties, aizpildi, lūdzu, pieteikuma veidlapu un atnes uz 431.kab.

Labprāt atbildēšu uz jautājumiem!

Koordinatore Renāte Malnace, tel.25904722, renate.malnace@gmail.com