Domā globāli, rīkojies lokāli

Laiks atbrīvot plauktus, skapjus, lodžijas, balkonus, pagrabus, garāžas un bēniņus no veciem papīriem un kartoniem!!!

Turpinot 2020. gadā uzsākto iniciatīvu, arī šogad Daugavpils Valsts ģimnāzija pieteicas dalībai "Zaļa Josta" rīkotajās makulatūras vākšanas un  nolietoto bateriju vākšanas kampaņās "Tīrai Latvijai" 2022./2023. mācību gada sezonā.

“Tīrai Latvijai” ir plašākais un vērienīgākais otrreizējo izejvielu vākšanas un vides izglītības aktivitāšu projekts, ko organizē “Zaļā josta”. Projekta ietvaros “Zaļā josta”, apvienojot tūkstošiem bērnu un jauniešu no visas Latvijas, ik gadu organizē dažādus izglītojošas, izpratni veicinošas aktivitātes un konkursus vides izglītības jomā.

Arī šajā mācību gadā "Zaļā josta" ikviens skolēns, skolotājs, audzēknis ir aicināts praktiski iesaistīties vērienīgās Vislatvijas aktivitātēs, kuras galvenais vadmotīvs šogad ir - "Domā globāli, rīkojies lokāli".  

Dalība konkursā sniedz virkni ieguvumu – ne tikai iespēju būt daļai no valsts mēroga vides projekta, padarot planētu zaļāku, bet arī papildu iespēju pētīt, izzināt un līdzdarboties otrreizējo izejvielu pārstrādes procesā.

Makulatūras vākšanas konkursā ikvienam dalībniekam par katru savākto makulatūras tonnu tiks dāvāts otrreizēji pārstrādāts papīrs, bet konkursa pirmo triju vietu ieguvēji iegūs vērtīgas balvas 400,- , 350,- un 300,- eur apmērā divās nominācijās. Īpašas pārsteiguma balvas paredzētas arī pedagogiem.

Pagājušajā gadā nodevām gandrīz 2 tonnas makulatūras un saņemam 4 paciņas A4 biroja papīra. Labos darbus videi turpināsim arī šajā mācību gadā!

Sīkāk iepazīties ar konkursu dalības noteikumiem var šeit - 

https://tirailatvijai.lv/aicinam-iesaistities-makulaturas-vaksanas-konkursa-tirai-latvijai-20222023 un https://tirailatvijai.lv/bateriju-vaksanas-konkurss-2022

 

Makulatūras un izlietoto bateriju pieņemšanas punkts – ģimnāzijas bibliotēka.

Domāsim un dzīvosim zaļi!

 

M. Rumjanceva

DVĢ bibliotekāre

-->