Preses relīze par reģionālo skolēnu mācību uzņēmumu pasākumu “CITS BAZĀRS”

SMU gadatirgus CITS BAZĀRS Daugavpilī apliecināja Latgales jauniešu izaugsmi

Sestdien, 30. aprīlī, jaunieši no Latgales reģiona skolēnu mācību uzņēmumiem (SMU) beidzot varēja satikties klātienē, lai piedalītos pasākumā CITS BAZĀRS Daugavpilī, kas notika Tirdzniecības un izklaides centrā “Ditton”. Šo iespēju skolēniem deva Junior Achievement Latvia (JA Latvija) sadarbības partneris Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde un Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrs (LUC).

Skolēnu mācību uzņēmumi piedāvāja iegādāties savus oriģinālos izstrādājumus – suvenīrus, īpaša dizaina apģērbu, dažādus koka izstrādājumus, rotaslietas un aksesuārus, izglītojošas spēles un rotaļlietas, kā arī veselīgus našķus, gardus šokolādes izstrādājumus un vēl citas daudzveidīgas un interesantas preces. Jaunajiem uzņēmējiem tā bija lieliska iespēja pilnveidot pārdošanas un komunikācijas prasmes, prezentējot savus lolojumus reāliem pircējiem reģiona lielākajā tirdzniecības centrā.

Šogad aktīvākie bija Daugavpils pilsētas un Augšdaugavas novada skolēnu SMU, dalību ņēma arī Ludzas novada skolēni. Lai veicinātu jauniešu sacensības garu, atzīmētu labākās SMU komandas, tika organizēts konkurss pamatskolas un vidusskolas skolēnu grupās, paredzot balvas sešās nominācijās: Sociāli atbildīgs SMU, Tehnoloģiskās inovācijas produkts/pakalpojums, Labākā SMU pārdošanas komanda, Uz zināšanām balstīts SMU produkts/pakalpojums, Videi draudzīgs SMU produkts/pakalpojums, SMU biznesa potenciāls. Pasākuma laikā pieredzējuši žūrijas locekļi no Latgales uzņēmējdarbības centra, Daugavpils uzņēmēju biedrības “Anchor”, Latvijas investīciju un attīstības aģentūras Daugavpils Biznesa inkubatora, Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras Latgales reģiona Daugavpils nodaļas, Daugavpils Universitātes, bankas AS Swedbank veica vairāk kā 30 SMU izvērtējumu.

“Šādi pasākumi ļauj mums redzēt, ka Latgales uzņēmējdarbībai ir nākotne, jo mūsu jaunieši ir ideju pilni, izdomas bagāti un, galvenais, ir gatavi rīkoties, lai viņu labas idejas nepaliktu tikai viņu fantāzijās, bet realizētos un nestu peļņu”, dalās atziņās žūrijas pārstāvis, LUC vadītājs Andris Kucins.

Jaunie uzņēmēji CITĀ BAZĀRĀ ieguva ne tikai vērtīgu pieredzi, bet arī nozīmīgas balvas, jo pasākumu atbalsta Swedbank Latvia, Latgales plānošanas reģions un Tirdzniecības un izklaides centrs "Ditton", kā arī balvas nodrošināja Daugavpils izglītības pārvalde un SMU žūriju pārstāvošās organizācijas.