Apsveicam Vēstures, Filozofijas, Latvijas
lingvistikas olimpiādes laureātus!

Apsveicam Vēstures valsts 29. olimpiādes un Filozofijas valsts 9. olimpiādes III posma laureātes, Latvijas Atklātās lingvistikas olimpiādes I posma laureātus!

Lepojamies ar Daugavpils Valsts ģimnāzijas “sudraba” meitenēm – Santu Juhneviču un Amandu Baumani, kā arī skolotāju Zigrīdu Rusiņu!

Vēstures valsts 29. olimpiādes III posms notika Rīgā 2023. gada 13. februārī klātienē. Daugavpils pilsētu tajā pārstāvēja 7 skolēni, tajā skaitā mūsu 11. a klases skolniece Santa Juhneviča. Konkurence bija sīva, skolēniem bija iespēja parādīt savas zināšanas par Eiropas politisko attīstību 19.-20. gadsimtā, analizēt vēstures avotus, rakstīt argumentēto eseju.

Savukārt Filozofijas valsts 9. olimpiādes III posms noritēja 20. februārī. Daugavpili tajā pārstāvēja mūsu Amanda (12. a klase) un Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas - liceja skolniece. Olimpiādes dalībniekiem bija jāanalizē filozofisks teksts, jāatbild uz testa jautājumiem, demonstrējot zināšanas filozofijā, kā arī jāraksta argumentēts pārspriedums par taisnīguma izpratni filozofijā, politikā un tiesībās.

Lepojamies ar Santa Juhnevičas un Amandas Baumanes izcilo darbu un iegūtajām sudraba medaļām jeb II vietu olimpiāžu valsts posmos!

11. februārī Latvijas reģionos notika Latvijas Atklātās lingvistikas olimpiādes pirmais posms. Mūsu skolu tajā pārstāvēja 8 skolēni, taču iespēju piedalīties valsts posmā ieguva 9. klases skolēns Rolands Eisāns un 10. klases skolniece Katarina Burlakova.

Sakām lielu paldies valodu skolotājām – Ritai Murānei-Rutkai un Olgai Osipovai - par ieguldījumu skolēnu sagatavošanā, Rolandam un Katarinai vēlam veiksmi valsts posmā!