Zināšanas atver durvis uz visu pasauli

Daudzi no mums gribētu doties ceļojumā, lai apskatītu dažādas valstis, iepazītu citu tautu kultūru, bet diemžēl ne katrs materiāli var sev to atļauties.

Pateicoties krievu valodas cītīgai apguvei, 2018./2019. mācību gadā 11. klasē man bija iespēja piedalīties Starptautiskajā krievu valodas olimpiādē  kā svešvalodā (organizēja Sanktpēterburgas universitāte), kur starp 400 dalībniekiem es ieguvu pirmo vietu. Varēja arī nodemonstrēt savas spējas republikas literatūras konkursā, kurā man bija otrā vieta. Kā balvu par uzvarām un ieguldītām pūlēm saņēmu iespēju doties braucienā uz Maskavu.

Šajā projektā piedalījās ap 350  jauniešu no 40 pasaules valstīm, kuri mācās krievu valodu kā svešvalodu. Mūsu komandā bija 13 cilvēki no Latvijas - tie bija skolēni, kuri uzvarēja dažādos krievu valodas konkursos un olimpiādēs 2018./2019. mācību gada laikā.

Maskavā mēs bijām no 4. līdz 10. augustam un, neskatoties uz mākoņainu laiku, paspējām apmeklēt daudzas šīs lieliskās pilsētas ievērojamākās vietas. Mūsu dienas bija piepildītas ar dažādām ekskursijām: mēs apmeklējām UNESCO Pasaules mantojumā iekļautās vietas - Maskavas kremli un Sarkano laukumu. Piedalījāmies arī ekskursijā Ieroču palātā, Tretjakova valsts galerijā, Kosmonautikas muzejā, dažādos klosteros un vienā no Maskavas universitātēm- Krievijas Tautu draudzības universitātē, kur mācās daudz ārzemju studentu no visām pasaules valstīm.

Piesātinātās ikdienas programmas dēļ brīvais laiks mums bija tikai no plkst. 20.00 līdz plkst. 21.00, bet pēc tam mūs gaidīja vēl daudzveidīgi vispārizglītojoši konkursi, meistarklases un viktorīnas, pateicoties kurām, mēs iepazināmies ar krievu kultūru, tradīcijām, kā arī ar citu valstu pārstāvju mentalitātes īpatnībām, kuri piedalījās šajā braucienā.

Brauciena laikā Maskavā es guvu daudz iespaidu, neaprakstāmu emociju, iepazinos ar dažādiem šīs metropoles arhitektūras stiliem,  kā arī atradu draugus no citām pasaules valstīm, ar kuriem joprojām turpinu sazināties sociālajos tīklos.

Esmu ļoti priecīga, ka izrādīju interesi un nenobijos no mūsu krievu valodas skolotājas piedāvājuma piedalīties Starptautiskajā krievu valodas olimpiādē, noticēju saviem spēkiem un biju gatava  konkurencei ar citiem skolēniem ar lielu erudīciju no tuvām (Polija, Serbija, Grieķija, Lietuva, Igaunija u.c.) un tālām ( ASV, Sīrija, Turcija, Armēnija u.c.) ārzemēm, kā arī parādīju radošumu literatūras konkursā.

Katru gadu notiek dažādi konkursi, olimpiādes, diskusijas un zinātniskās pētniecības darbi krievu valodā un citos mācību priekšmetos gan pilsētas, gan valsts līmenī. Nelaidiet garām iespēju un piedalieties prāta sacensībās. Varbūt arī Jūs nākamgad varēsiet padalīties ar saviem vasaras iespaidiem, kurus Jūs nopelnījāt ar savām ārpus skolas programmas zināšanām! Vai tā būs olimpiāde krievu valodā vai jebkurā citā valodā vai mācību priekšmetā, galvenais jābūt pārliecinātam par sevi un nav jābaidās izmēģināt savus spēkus kādā jaunā nodarbē (vienmēr taču dzīvē jādara kaut kas pirmoreiz, jāiegūst pieredze, vai ne?) Turklāt mūsu ģimnāzijā blakus Jums būs skolotājs, kurš palīdzēs, sagatavos, iedos padomu, uzmundrinās un pārliecinās, ka Jūs varat. Veiksmi jaunajā mācību gadā!

Kristīne Golovane,

12.a klases skolniece