Valsts svētku koncerts “No dažādiem novadiem es nāku…”

„ Neiespējami nodzīvot mūžu bez apziņas par to, no kurienes nākam, ko kopjam, ko sargājam un – KĀPĒC kopjam un sargājam. Ikkatrs, kurš dzīvojam Latvijā, esam savas zemes daļa. Daļiņa no Kurzemes, Vidzemes, Zemgales, Latgales”, tā saka Maija Laukmane. Novadu tēma šogad bija izvēlēta par vadmotīvu ģimnāzijas valsts svētku koncertam „ No dažādiem novadiem mēs nākam..” Skolēni stāstīja par saviem novadiem, skaitīja dzejoļus dažādās izloksnēs. Mēs esam bagāti ar katram novadam raksturīgo, unikālo un dažādo, jāspēj tikai saredzēt, ieklausīties un darīt godīgi un ar pārliecību. Deju kolektīvs „ Leiļi” izdejoja dejas „Tautumeita" un „Dabas stihija "Gaiss"”, skolotājas Maritas Irbes vadībā. Novadu tēmu izdziedāja vokālais ansamblis „Vēlreiz”, trio meitenes Luīze Donika, Anete Tamane, Laura Tīna Ostrovska un soliste Līga Ostapko. Koncertu noslēdza jauktais koris „ Dveiņuva” (koncertmeistare Liene Nitiša), skolotājas Anitas Zarānes vadībā, nodziedot dziesmu „Tu esi Latvija!”. Ļoti zīmīgi vārdi! Skaistus Latvijas dzimšanas dienas svētkus ikvienā ģimenē, mājā, pilsētā un novadā! Foto autore Sintija Daukšte.

Informāciju sagatavoja S.Rutkovska