Vai demokrātijas procesos mēdz būt krīze?

Demokrātija bija,ir un vienmēr būs pakļauta krīzei no ļoti dažādiem aspektiem.Vai demokrātija ir apdraudēta pasaulē, Eiropā vai Eiropas Savienībā? 2018. gada 4.aprīlī  30 10.-12. klašu  jaunieši un 7 treneri-tiesneši no Latgales reģiona meklēja atbildi uz jautājumu, vai demokrātija piedzīvo krīzi Eiropas Savienībā.

Migrācija, zems dalībnieku rādītājs vēlēšanās, sabiedriskā līdzdalība, Brexit ietekme, nacionālisms, protesti, minoritātes, masu mediji un vārda brīvība, cilvēktiesības, nacionālā identitāte, terorisms, vienlīdzīgas tiesības, korupcija un birokrātija, populisms, Eiropas Savienības parlaments kā labs demokrātijas rādītājs ir tas, ko jaunieši saskatīja šajā rezolūcijā. Ir gandarījums par jauniešu spēju brīvi runāt, analizēt, saskatīt priekšrocības un trūkumus lielajā politisko un ekonomisko jautājumu labirintā. Turklāt, jaunieši to darīja ne tikai dzimtajā valodā, bet arī svešvalodā, kas rada lielākas grūtības terminoloģijas dēļ. Saliekot visus punktus uz ‘i’, skolēni nonāca pie secinājuma, ka ES tiek lieliski galā ar ķibelēm, kas skar demokrātiju un krīze ir tikai vēl viens pārbaudījums, lai būtu stiprāka un vienotāka.

Uzvarētāji latviešu valodas posmā ir Krāslavas Valsts ģimnāzijas komandas (trenere V. Nalivaiko) un Krāslavas Varavīksnes vidusskolas komanda (trenere V. Purpiša). Angļu valodas posmā- Daugavpils Valsts ģimnāzijas komanda ar treneri R. Murāni un Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja komandas ar treneri I.Bučinsku. Lielu pieredzi guva arī  skolēni no Līvanu 1. vidusskolas (trenere A.Reitere), Daugavpils 9. Vidusskolas (trenere A.Jahimoviča) un Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja (treneris S.Usevičs).

Informāciju sagatavoja Latgales reģiona debašu centra koordinatore Rita Murāne

 

-->