Tiecoties uz EP Vēstnieku skolas statusu

Šogad ir Eiropas Parlamenta (EP), vienīgās tiešās vēlēšanās ievēlētās Eiropas Savienības institūcijas, vēlēšanu gads, un DVĢ skolēni vēlas kļūt par EP vēstniekiem, piedaloties EP Vēstnieku skolu programmā. No Latvijas programmai jau pievienojušās 85 skolas, ap 1000 skolotāju un 35 000 skolēnu, kuri brīvprātīgi izglīto un iesaista vienaudžus un sabiedrību diskusijās par Latvijai būtiskiem ES jautājumiem, vairo savas zināšanas, mazina aizspriedumus, stiprinot eiropeisko identitāti.

Skolā notika vairāki pasākumi: demokrātijas vētīšana kopā ar Pilsoniskā alianses vadītāju Kristīni Zonbergu, debates par rezolūciju “Jauniešiem ir/nav jāpiedalās Eiropas Parlamenta vēlēšanās”, kurās piedalījās Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas un mūsu skolas skolēni, eksperta statusā bija žurnālists un politikas notikumu apskatnieks Ansis Bogustovs, M.V. Dektereva zinātniskās pētniecības darba par dziļviltojumu regulējumu Eiropas Savienībā prezentācija, Tiesu spēle pilsētas skolēniem un piedalījāmies zoom nodarbībā “Eiropas vēlēšanu ģenerālmēģinājums”.

1.martā 10.a klases jaunieši dienu pavadīja Vienības namā, kur piedalījās daudzās stundās akcijas “Atpakaļ uz skolu” ietvaros. 10.a klases skolniece Evelīna Jeršova stāsta: "1.martā mūsu klase apmeklēja Vienības namu, kur tika rīkots pasākums jauniešiem "Atpakaļ uz skolu 2024". Mums bija iespēja mācīties neformālā un neierastā mums veidā pie dažādu jomu ekspertiem. Skolēni tika sadalīti grupās (klasēs) un piedāvāts stundu saraksts. Stundas bija daudzveidīgas un interesantas, tika piedāvātas dažādas aktivitātes un balviņas par tām. Aktīvi iesaistoties mācību stundās, dalījāmies ar savu viedokli, apliecinājām sevi un ieguvām jaunas zināšanas, kā arī iepazināmies ar citu skolu jauniešiem. Mēs ieguvām ļoti pozitīvas emocijas un pieredzi, kas nākotnē noderēs”.

Par tiesu spēli izsakās 11.a klases skolniece Inese Uļjāne: "Tiesas izspēle ir lieliska iespēja izmēģināt sevi advokāta, prokurora, tiesneša vai liecinieka lomā. Tas ir ļoti vērtīgi visiem, kas vēlās savu dzīvi saistīt ar jurisprudenci, arī man. Bija jautri un interesanti pavadīt laiku ar zinošiem un foršiem cilvēkiem, uzklausīt ekspertu, DU profesora, Dr.jur. Jāņa Teivāna-Treinovska un jaunatnes lietu speciālistes Gunitas Vanagas, viedokļus. Paldies Marekam un visiem, kas palīdzēja organizēt!"

7.martā Armands Ozuns, Rolands Eisāns un Kaspars Gaiduks piedalījās zoom nodarbībā “Eiropas vēlēšanu ģenerālmēģinājums”, lai varētu vadīt nodarbības par vēlēšanām ģimnāzistiem. Spēles materiālu kopa paredzēta, lai pilnveidotu vidusskolēnu zināšanas un izpratni par Eiropas vēlēšanām, kā arī sekmētu aktīvu līdzdalības, sadarbības, argumentācijas un prezentācijas prasmju darbināšanu.

Nākošais darbs - stratēģijas izstrādāšana, lai palīdzētu EP potenciālajiem deputātiem uzrunāt jauniešus, lai viņi dotos vēlēt.

#EPVestnieki

Informāciju sagatavoja S.Gabrāne