SVEICAM SKOLOTĀJUS

Pārvietojoties pa dzīvi, mēs savā ceļā nepārtraukti sastopam SKOLOTĀJUS. Kāds mums ir ielicis lasīšanas un rēķināšanas pamatus pirmskolā, kāds turpinājis dzīves gudrības sniegt pamatskolā, vidusskolā, ģimnāzijā, kāds vedis pa akadēmisko zināšanu džungļiem universitātē un mudinājis saglabāt optimismu dzīves skolā. Lai kāds bijis mūsu SKOLOTĀJS, viņš noteikti ir kaut ko iemācījis.

Oktobra sākums ir laiks, kad skolotāja darbam pievēršam īpašu uzmanību, jo tiek atzīmēti profesionālie svētki. Daugavpils Valsts ģimnāzijā šogad tie bija īpaši, jo mūsu pedagogi saņēma labus vārdus un paldies gan no valsts amatpersonām, gan pašvaldības, gan no skolēniem.

Ata Kronvalda balva tiek pasniegta kopš 1989. gada, to ik gadu piešķir zinātniekiem, speciālistiem, pedagogiem un studentiem par ievērojamu un ilggadēju ieguldījumu talantīgo skolēnu apzināšanā un izglītošanā, kā arī skolēnu zinātniski pētniecisko darbu vadīšanā un organizēšanā. Šogad Ata Kronvalda balvu no Valsts Prezidenta Edgara Rinkeviča rokām saņēma mūsu fizikas un sociālo zinību skolotāja, skolēnu zinātniskās pētniecības darbu vadītāja un iedvesmotāja Marina Pilace.

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Izglītības pārvaldes rīkotājā skolotāju godināšanas pasākumā 5.oktobrī uzmanību saņēma gan jaunie pedagogi, gan “zelta skolotāji”. Lepojamies, ka mūsu pedagogi bija abās nominācijās!

Vienības nama koncertzālē pirmo reizi tika godināti skolotāji, par kuriem var teikt - darbs skolā ir mans "Mūža aicinājums". Nominācijā “MŪŽA AICINĀJUMS” Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Goda rakstu par inovāciju ieviešanu un īstenošanu izglītības procesā Daugavpils Valsts ģimnāzijā saņēma bijusī ģimnāzijas angļu valodas skolotāja Inese Barkovska, bet Jaunā skolotāja gods tika mūsu angļu valodas skolotājam Jurim Daugavietim.

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes Goda rakstu "PAR POZITĪVAS UN EMOCIONĀLI DROŠAS MĀCĪŠANĀS VIDES VEIDOŠANU" saņēma mūsu skolotāja un direktores vietniece izglītības jomā Sandra Rutkovska. Viņas būtību izsaka pašas teiktā frāze: "Svešu bērnu nav! Visi ģimnāzisti ir mūsu un mani. Mēs - visa ģimnāzijas saime - esam atbildīgi par to, lai ikviens justos iederīgs un piederīgs”. Šī doma ir pārtapusi vērtīgos darbos, jo ģimnāzijas pozitīvo atmosfēru jūt ikviens.

Piektdien savu paldies skolotājiem teica ģimnāzisti, un mēs ļoti lepojamies ar tituliem, kurus viņi mums piešķīra. Prieks, ka pie mums strādā Visuma kundze, Emociju un jūtu baronese, Morgen grāfiene, Mis ģenētika, Biznesa nobile, Maltītes lēdija, Meža biezokņa hercogiene, Bumbas sultāns, Ģimnāzijas imperatore un vēl 37 aristokrātiskas personas!

Lepojamies, ka Daugavpils Valsts ģimnāzijā strādā “visdižciltīgākie” profesionāļi, jo pie mums mācās vislabākie, vissaprotošākie un visgudrākie skolēni!

Fotomirkļus skatieties galerijā un mūsu fecebook kontā.

Direktores vietniece izglītības jomā

Signita Gabrāne