Skolēni konkursā atklāj nākotnes inženierzinātņu profesiju daudzpusību

2018. gada 27. novembrī – Ar Daugavpils Valsts ģimnāzijas 9. klases skolnieka Renarda Skuteļa uzvaru noslēdzies Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) un «Lattelecom» rīkotais konkurss «Nākotnes inženieris».

Konkurss bija paredzēts 7. līdz 9. klašu skolēniem, kuriem video formātā bijā jāatklāj savs redzējums par nākotnes tendencēm inženierzinātnēs, ieskicējot to, kādas varētu būt aktuālas profesijas šajā jomā.

Konkursa žūrijas komisijas pārstāvis, «Lattelecom» informācijas tehnoloģiju dienesta speciālists Ilgvars Girgensons uzsver: «Ar katru gadu aug pieprasījums pēc inženierzinātņu profesionāļiem, ko izjūt arī viens no lielākajiem un vairāk novērtētajiem darba devējiem Latvijas tirgū – «Lattelecom». Uzņēmumā apzināmies, ka skolēni ir potenciālie darbinieki, tādēļ «Lattelecom» ar lielu interesi un prieku atbalsta iniciatīvas, kas veicina interesi par eksaktajām zinātnēm un radošu pieeju risinājumu izstrādē. Neatlaidība, atvērtība un drosme ir tas, kas nepieciešams sekmīgam startam darba tirgū un kas tiek sagaidīts mūsu kolektīvā. Esam pārliecināti, ka šāda veida konkursi un pasākumi palīdz šīs īpašības attīstīt un ceram, ka jauniešu iniciatīva rezultēsies ar jauniem atklājumiem, izgudrojumiem un idejām!»

Konkursa uzvarētājs Renards paredz, ka nākotnē būs aktuālas šādas inženierzinātņu profesijas – mākslīgās pārtikas inženieris, mākslīgā intelekta izstrādātājs, IT speciālists, gēnu un nanomedicīnas inženieris, kā arī profesijas, kas saistītas ar kosmosa apgūšanu. Konkursa otrajā vietā ierindojās Ludzas pilsētas ģimnāzijas 7. skolnieks Teodors Romanovskis. Viņš paredz, ka nākotnē būs aktuāla profesija vides restartieris, kurš radīs un vadīs kukaiņbotus – ierīces, kuras prastu atrast un likvidēt vai pārstrādāt piesārņojumu. Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 9. klases skolniece Amālija Mirzojane, kura ierindojās 3. vietā, uzskata, ka ļoti aktuāls kļūs izaicinājums saglabāt vēsturiskās ēkas – tieši ar to, nemainot ēku ārējo ieskatu, viņasprāt, varētu nodarboties nākotnes inženieri.

Ceturtajā vietā ierindojās Rīgas Klasiskās ģimnāzijas 7. klases skolniece Anna Travkova, bet piektajā – šīs pašas skolas 8. klases skolniece Anna Savinova.

Pavisam konkursā ar savu redzējumu video formātā dalījās 18 skolēnu. Pieci no viņiem, kurus noteica žūrija un balsojums internetā, 23. novembrī piedalījās konkursa finālā, kur klātienē žūrijai prezentēja savas idejas. Konkursa uzvarētāji tika noteikti žūrijas balsojumā. Žūrijas sastāvā bija «Lattelecom» informācijas tehnoloģiju dienesta speciālists I. Girgensons, «Microsoft» Latvijas filiāles vadītāja Renāte Strazdiņa, RTU Attīstības prorektors un RTU IZV valdes loceklis Artūrs Zeps un RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes dekāns profesors Jurģis Poriņš.

Konkursa uzvarētāji saņēma vērtīgas balvas – pirmās vietas ieguvējs ieguva «Apple» planšettatoru, otrās un trešās vietas ieguvēji – attiecīgi fitnesa aproci un portatīvo skaļruni. Visi konkursa dalībnieki saņēma arī «Lattelecom» īpašo balvu – lietu interneta komplektu.

Fotogrāfijā redzama konkursa žūrija un finālisti, R. Skutelis – pirmajā rindā otrais no kreisās.

Informāciju sagatavoja:
Gundega Preisa,
RTU Sabiedrisko attiecību departamenta
projektu vadītāja

-->