Skolēni iepazīst ražošanas uzņēmumus
Latgalē

Daugavpils Valsts ģimnāzijas un Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja vidusskolas posma skolēni mācību gada laikā piedalās Biznesa augstskolas “Turība” projektā “Uzņēmējdarbības skola”.  Šī projekta mērķis ir veicināt vidusskolēnos interesi par uzņēmējdarbību, iepazīstināt ar būtiskākajiem uzņēmējdarbības elementiem, kas nākotnē pozitīvi ietekmētu Latvijas ekonomiku un attīstību.

“Uzņēmējdarbības skolas” ietvaros skolēni piedalās tematiskajās ikmēneša nodarbībās, kuras ir saistītas ar uzņēmējdarbību. Paplašina savas zināšanas ne tikai klausoties lekcijas, bet arī pildot mājasdarbus, kas apliecina jauniegūtās zināšanas un praktiskās iemaņas. Viena no interesantākajām iespējām, ko piedāvā projekts, ir mācību ekskursijas uz uzņēmumiem, kuru laikā tiek dota iespēja tuvāk un konkrētāk iepazīt uzņēmējdarbības nozari, sarunājoties ar tās pārstāvjiem un izzinot viņu pieredzi.

Līdz 25.janvārim “Uzņēmējdarbības skolas” nodarbībām ir svētku pauze, tomēr Daugavpils Valsts ģimnāzijas un Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja skolēni izmantoja iespēju un, pateicoties Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldei, š.g. 9.janvārī devās uz Jēkabpils uzņēmumu SIA “BRODOOR”, kur jaunieši iepazinās ar ražotni un ražošanas procesu. Šis uzņēmums ražo dažāda veida iekšdurvis un akustiskos paneļus, kā arī skandas. Uzzinājām, ka ir vairāki iekšdurvju veidi, kas atšķiras ne tikai ar izskatu, bet arī paredzētajām funkcijām (piemēram, skaņas izolācija, ugunsdrošība un triecienizturība). Interesanti bija klausīties uzņēmuma īpašnieka Jura Saldaka stāstījumā gan par savu pieredzi uzņēmuma attīstībā, gan par uzņēmuma darbību – produkcijas pieprasījumu, izejmateriālu svarīgumu un nodrošināšanu, ražošanas un mārketinga procesa galvenajām detaļām. Viena no interesantākajām apmeklējuma daļām bija ekskursija pa ražotni un noliktavu, kur redzējām, kā sapresētas sagataves kļūst par pārdošanai gatavām durvīm, aplūkojām daudzveidīgas iekārtas un to darbību, uzzinājām to nozīmi ražošanas procesā, kā arī uzzinājām, kad uzņēmums uzsācis savu darbību un kā veidojās tā attīstība un izaugsme.

Visi skolēni, kuri piedalījās braucienā, augstu novērtē šo iespēju un tās vērtību nākotnē, jo bija priecīgi uzzināt vairāk par uzņēmējdarbības nozari un iepazīties ar uzņēmumu SIA “BRODOR”, kā arī turpmāk labprāt iepazītu arī citus uzņēmumus.

Informāciju sagatavoja: Dace Ozerska un 11.klases skolniece Marita Mazuļčika