PATRIOTISKĀ NEDĒĻA NOVEMBRĪ

Patriotiskās nedēļas ietvaros 10. novembrī 10. klases devās ekskursijā uz Daugavpils cietoksni, lai Tehnikas un industriālā dizaina centra “Inženierarsenāls” pagalmā aplūkotu Latvijas bruņoto spēku ieroču un kara tehnikas izstādi. Izstādē varēja aplūkot, cik moderna ir mūsdienu kara tehnika. Redzētais lika aizdomāties, kā tā būtu noderējusi 1919. gadā, cīnoties par Latvijas brīvību. Arsenāla apmeklējuma laikā mums bija iespēja iekāpt militārajās automašīnās un paturēt smagās artilērijas inventāru.

Turpinot pilsētas ilggadējo tradīciju, 11. novembrī ģimnāzijas kolektīvs devās Lāčplēša dienas lāpu gājienā, kas ir apbrīnojams valsts iedzīvotāju vienotības simbols. Kopā būšana un īpašā gaisotne jaunajiem skolēniem veicināja iejušanos skolas kolektīvā un, piedzīvojot patriotiskās emocijas, ar apbrīnu lika atcerēties drosmīgos cilvēkus, kas krituši mūsu valsts vārdā.

Skolas patriotisko nedēļu noslēdzām ar Latvijas svētkiem veltītu koncertu 15. novembrī. Neatkarīgi no tā, vai skolēni bija skatītāji vai pasākuma dalībnieki, visi izbaudīja koncertu. Priecājāmies par ģimnāzijas radošo kolektīvu sasniegumiem un lepojāmies ar ģimnāzijas saimes piederības zīmes “Stikla poga” laureātiem. Šie Latvijas svētki bija pirmie ģimnāzijas saimē, tāpēc tie paliks ilgi atmiņā.

Diāna Paškeviča 10.a klase