Mūsu jauniešiem padodas ģeogrāfija

2022. gada 8. oktobrī Latvijā jauno mācību sezonu sāka Jauno ģeogrāfu skola, kas tāpat kā katru gadu skolēniem no 7.-12. klasei piedāvā iespēju padziļināt un pārbaudīt savas zināšanas un prasmes ģeogrāfijā. Skolu organizē LU E. Birznieka jauno ģeogrāfu skola sadarbībā ar VISC, nodarbības notiek Daugavpilī, Rēzeknē, Liepājā, Valmierā un Rīgā.

Šogad Jauno ģeogrāfu skolas pirmā nodarbība bija veltīta Eirāzijas ģeogrāfijai un bija arī atlases posms Valsts Atklātajai olimpiādei ģeogrāfijā, kas notiks 19. novembrī. Latgales reģionā nodarbībās piedalījās 77 skolēni no 11 Latgales skolām, tai skaitā no 5 Daugavpils vispārizglītojošajam skolām. Nodarbības – konkursa laikā viņi risināja un pārsprieda 6 dažādus uzdevumus par Eirāzijas ģeopolitisko situāciju, kultūrvēsturi un dabu. Daugavpils Valsts ģimnāziju 8. oktobrī pārstāvēja 10. klases skolēni: Arnis Ozols, Toms Priedītis, Rainers Timšāns, bet 9. klasi - Rolands Eisāns.

Lepojamies ar skolēnu sasniegumiem, jo sīvā konkurencē Rainers Timšāns ieguva ne tikai 1. vietu Latgales reģionā, bet kļuva par absolūto uzvarētāju Latvijas mērogā 10. klašu grupā. Savukārt Rolands Eisāns ieguva 1. vietu Latgales mērogā un 3. vietu Latvijas mērogā 9. klašu grupā. Paldies par darbu un apņēmību!

Paldies sakām skolotājam Valērijam Dudeničam par atbalstu un līdzi jušanu!

Lai puišiem veiksmīga Atklātā olimpiāde un izturība pārējās Jauno ģeogrāfu skolas nodarbībās - konkursos!