Mācīšanās mobilitāte uz Grieķiju

Erasmus+ programmas projekta  “Mēs - par aktīvu un atbildīgu tūrismu, popularizējot savu novadu” ietvaros 26.02.- 6.03.2022. viesojāmies Grieķijas partnerskolā.                                                                                                                                                 Marta pirmā nedēļa Grieķijā ir pārejas periods no ziemas uz pavasari. Pazīmes: zied magnolojas, pūš diezgan spēcīgs vējš un līst pavasara lietus, radot kalnu ielejās miglu, un tas viss pa vidu siltam saules smaidam. Pilsēta Larisa, kurā viesojāmies,  atrodas Grieķijas vidienē, gandrīz Olimpa kalna pakājē.                                                                                                 Pirmajā dienā notika skolas izpēte un iepazīšanās spēles. 350 skolēnus Larisas skolā izglīto 33 pedagogi. Notika partnerskolu prezentācijas, kur ar lepnumu prezentējot savu skolu, stāstījām citiem par mūsu skaisto valsti –Latviju.  Visus ļoti ieinteresēja ideja par skolas zvanu neesamību, kad paši skolēni ir atbildīgi par savlaicīgu ierašanos  uz stundām.

Otrajā dienā devāmies uz Meteoriem – vienu no pasaules neparastākajām vietām, kur miglas tītie kalni ar senajiem klosteriem to virsotnēs raisīja mūsos bijīgas un nedaudz mistiskas sajūtas.         Trešajā dienā norisinājās “Actionbound” – Larisas izpētes spēle. Tās mērķis: iepazīt pilsētu un , meklējot orientierus  jauktās partnerskolu komandās, veicināt skolēnu savstarpējo saziņu. Guvām vērtīgu pieredzi, sniedzot intervijas angļu valodā.

Ceturtā diena bija veltīta Arheoloģijas muzeja apmeklējumam Verginā, kas ir viens no Grieķijas nozīmīgākajiem muzejiem. Šajā dienā veicām pastaigu Egejas jūras krastā, Olimpa kalna pakājē un aplūkojām Olimpa kalna centru Litochoro. To visu skatot, sapratām, cik saudzīgi, ar kādu cieņu un lepnumu grieķi attiecas pret savu seno vēsturi, - viņos ir iekodētas senās leģendas, grieķu varoņu un dievu novēlējumi.

Pēdējā, piektā, diena bija veltīta Folkloras muzeja apskatei un mobilitātes izvērtējumam. Katras valsts grupai bija jāizlozē attēli ar Grieķijā iepazītajiem dabas un kultūras objektiem un jāastāsta par saviem iespaidiem. Piedaloties visu skolu kopīgajā deju un rotaļu pasākumā, baudot tik atšķirīgos nacionālās virtuves gardumus, sapratām, cik veiksmīgi ar citu valstu skolēniem mūs satuvina kopīgās aktivitātes.                                                                                                                                                                                                                                          Ne pārāk siltais laiks neliedza mums baudīt Grieķijas dabas krāšņumu un kultūras vērtības.  Nesteidzīgais dienas ritums, cilvēku atsaucīgā, bet ļoti mierīgā attieksme pret notikumiem un parādībām (neraugoties uz viņu temperamentu), atklāj grieķu dzīves gudrību, - jādzīvo  mierīgi, bet ar baudu un prieku.   Šķiroties pēdējās projekta dienas pēcpusdienā no jaunajiem draugiem, lija neviltotas un aizkustinoša asaras.

Latviešu valodas skolotāja Ināra Locika