Mācības United World Colleges skolu tīklā

Pieteikšanās process

Lai nonāktu UWC, Latvijas pilsoņiem un iedzīvotājiem jāpiedalās Latvijas UWC nacionālās komitejas organizētajā atlases konkursā. Tam ir vairākas kārtas:

1. kārta (no 2020. gada 3. decembra līdz 2021. gada 10. janvārim): elektroniskā pieteikšanās. Pievērs uzmanību, ka daži anketas punkti (t.sk., pievienojamie dokumenti) jāaizpilda ne tikai Tev, bet arī Taviem vecākiem un skolotājiem. Visi materiāli ir jāiesniedz latviski. Vērtēti tiks tikai pilnībā aizpildīti un iesniegti pieteikumi.

Pieteikumam būs jāpievieno sekojoši dokumenti:

Pagājušā mācību gada liecības un pēdējā pusgada liecības (sekmju izraksta) kopijas;
Rakstisks vecāku/aizbildņu apstiprinājums, ka viņi atbaslta tavu pieteikumu UWC koledžai un kā jūs saprotat nosacījumus, tostarp arī finansiālus (notariāls apstiprinājums nav nepieciešams); Veidlapa ir pieejama zemāk (lūdzam izdrukāt un parakstīto oriģinālu ieskenēt);

2. kārta (2021. g. februāris): UWC Latvijas atlases komiteja izvērtē visus saņemtos pieteikumus. Ja Tavs pieteikums būs bijis veiksmīgs, Tevi uzaicinās piedalīties tiešsaistes intervijā. Atlases komiteja sazināsies ar Tevi e-pastā aptuveni februāra sākumā un paziņos rezultātus par iekļūšanu nākamajā atlases kārtā. Komiteja uzdos arī mājas darbu - rekomendācijas no skolotāja, ārpusskolas aktivitātes vadītāja un eseju. Par tēmām mēs paziņosim laicīgi un tev būs pietiekoši daudz laika, lai to sagatavot.

3. kārta (2021. g. marts): kandidāti, kuri ir izturējuši 2. kārtu, tiks uzaicināti uz atlases dienu (vai nedēļas nogali) Rīgā. Fināla kārtas ietvaros jauniešus sagaida grupu uzdevumi un spēles, kā arī individuālās intervijas. Ja esi ticis uzaicināts/-a finālā kārtā, Tava klātbūtne ir obligāta.

4. kārta (2021. g. marts): kandidāti tiek informēti par atlases procedūras galīgajiem rezultātiem. Tiek noteikts stipendijas apjoms, notiek tikšanās ar vecākiem un gatavošanās ceļam uz koledžu.

Konkursa nolikums un iesniedzamo dokumentu saraksts ir pieejams organizācijas mājas lapā: