„LATVIJAS SKOLAS SOMAS” atklāšanas pasākums

6.septembra rītā 14 ģimnāzijas skolēni devās uz  „Arēnu Rīga”, lai piedalītos Latvijas simtgadei  veltītās iniciatīvas „Latvijas skolas soma” atklāšanas pasākumā.  Pasākuma apmeklētājus, 6000 Latvijas skolēnus, uzrunāja Ministru prezidents Māris Kučinskis, kultūras ministre Dace Melbārde un izglītības ministrs Kārlis Šadurskis.  Ikvienam pasākuma dalībniekam bija iespēja piedalīties radošās darbnīcās un izbaudīt krāšņu koncertu „100 Latvijas stāsti 100 minūtēs”, kurā uzstājās tādi mākslinieki kā Raimonds Pauls, Rūta Dūduma, The Ludvig, Laima Jansone un DJ Monsta, grupa “DaGamba”, Matīss Čudars, Edavārdi, Justs, grupa “Auļi”, Līga Gita Zīriņa, simfoniskais orķestris „DD” diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā, dejotāji un citi mākslinieki.

Mājupceļā jaunieši dalījās savos iespaidos un katru bija uzrunājis kas cits.

Aivija: „Koncerts bija vienkārši satriecošs! Visas izstādes un mākslinieki bija augstākajā līmenī!”

Nastja: „Pasākums bija lielisks! Man patika ideja dziesmā apvienot dažādus žanrus, piem., tautas dziesma un metāls skanēja izcili!”

Ainārs: „Man patika velosipēdistu priekšnesums koncerta laikā”.

Patrīcija: „No šī brauciena esmu sajūsmā! Koncerts bija interesants, jo nevarēja paredzēt, kas notiks nākamajā mirklī. Biju pārsteigta redzēt Raimondu Paulu.”

Sanita: „Man visvairāk patika muzikanti, kas ar čībām spēlēja uz plastmasas caurulēm.  Vēl man patika koncerts, īpaši latviešu reperis.”

Žans: „Man patika Latvijas Nacionālā vēstures muzeja izstāde un, protams, koncerts. Ļoti lepojos, ka mūsu valstī notiek tādi skaisti pasākumi!”

Laura: „Visvairāk patika interaktīvā siena. Patika arī vērot, kā veido zīmējumus no smiltīm. Guvu daudz pozitīvu emociju.”

Julija: „„Arēnā Rīga” centāmies visu apskatīt un izmēģināt – bija daudz dažādu darbnīcu. Tas bija brīnišķīgi pavadīts laiks ar draugiem! Koncertā skanēja latviskas, ļoti dvēseliskas dziesmas, patika vadītāja Valtera Frīdenberga humors. Labprāt apmeklētu vēl tādu pasākumu. Liels paldies par tādu iespēju!”

Daugavpils Valsts ģimnāzijas 7.-9.klašu skolēni.