Latvijas dzimšanas dienas priekšvakarā
pasniegta Daugavpils Valsts ģimnāzijas
saimes piederības zīme “Stikla poga”

2018. gadā, svinot Latvijas simtgadi, lai godinātu izcilākos ģimnāzijas pedagogus, skolēnus, darbiniekus, vecākus, absolventus un sadarbības partnerus par valsts ģimnāzijas idejas iedzīvināšanu, ģimnāzijā tika iedibināts jauns apbalvojums – Daugavpils Valsts ģimnāzijas saimes piederības zīme “Stikla poga”. Stikla poga ir unikāls Latvijas stikla meistares Ingas Salmiņas darinājums – caurspīdīga stikla poga, kurā mirdz Latvijas Republikas karoga krāsas un Daugavpils Valsts ģimnāzijas krāsas – violetā un tumši zilā. Stikla pogu caurvij Latvijas Republikas karoga lentīte. Piederības zīme “Stikla poga” tiek piešķirta personībai, kura ar aktīvu darbību apliecina valsts ģimnāzijas ideju – nest gara gaismu - ar dziļu domu, skaidru valodu, radošu pārliecību, ētisko izcilību, pilsonisko drosmi, godprātīgu darbu, sirds degsmi, rūpēm par vidi un līdzcilvēkiem ģimnāzijā, vietējā kopienā, valstī un pasaulē.

Gluži kā poga, kas tiek piešūta un kas piepogā sev klāt tā, līdz kļūst viens vesels, tā arī šīs balvas ieguvēji  ir kļuvuši par neatņemamu ģimnāzijas saimes daļiņu, un ar saviem vārdiem, ar saviem darbiem, ar savu pārliecību un vērtībām ir uzrunājuši, piesaistījuši, pārliecinājuši citus sekot sev līdzi.

Vienreiz piepogāts – nozīmē piepogāts uz mūžu. Līdz ar to šis apbalvojums tiek piešķirts konkrētam cilvēkam tikai vienu reizi. Ģimnāzijas saime šogad apbalvojumam pieteica vairākus pretendentus. To vidū bija gan tie, kas jau ir “piepogāti”: Iveta Nikolajeva, Renāte Malnace, Rita Murāne-Rutka, Anita Zarāne, Sandra Rutkovska, Neļa Borisova, Gaļina Lesiņa un Jānis Drelings, gan tie kolēģi un skolēni, kas salīdzinoši nesen iekļāvušies ģimnāzijas saimē, bet jau ir klasesbiedru un kolēģu pamanīti un, iespējams, tieši tas iedrošinās viņus iziet ārpus klases/skolas līmeņa un turpināt pilnveidoties un spodrināt ģimnāzijas vārdu. Un, protams, apbalvojumam tika izvirzīti tie ģimnāzijas saimes pārstāvji, kuru vārdi un darbi runā skaļi un pārliecinoši.

Daugavpils Valsts ģimnāzijas saimes piederības zīme “Stikla poga” 2023.gada 16.novembrī tika pasniegta:

• Marinai Pilacei – par izcilības veicināšanu skolēnu zinātniskās pētniecības procesā;
  • Valērijam Dudeničam – par aizrautīgu profesionalitāti, godprātīgu darbu un iedvesmojošu atbalstu ģimnāzistiem un kolēģiem;
  • Signitai Gabrānei- par profesionālu pedagoģisko un administratīvo darbu, par vienlīdzības un taisnīguma principu ievērošanu un demokrātisko vērtību audzināšanu ar personisko piemēru;
  • Ingai Ezei – par sirdsdegsmi, iniciatīvu, atbalstu un ieguldījumu ģimnāzijas estētiskās vides radīšanā;
  • Janam Griņokam – par mērķtiecīgu un pārdomātu ģimnāzijas fiziskās vides pilnveidošanu saimes labbūtībai;
  • Laurai Lutokai – par aizrautību un radošumu ģimnāzijas vērtību iedzīvināšanā skolēnu saimē.

Lepojamies ar jums!