Latgalē cilvēki var un dara!

Ceturtdien jau piekto reizi rudens brīvlaikā skolēni no Latgales pulcējās Daugavpils Valsts ģimnāzijā uz Publiskās runas konkursu latviešu/ latgaliešu valodā ,,Latgales cilvēki/ personības”.

Skolēni savās publiskajās runās teica ,,paldies” tādiem latgaliešiem kā Francis Trasuns un Valentīns Lukaševičs, Valērija Seile un Arvīds Barševskis, akcentēja keramiķu Ušpeļu un Staņislava Viļuma ieguldījumu ne tikai Latgales amatniecības attīstībā, bet arī Latgales vārda popularizēšanu pasaulē. Atsaucoties uz Valsts prezidenta R. Vējoņa teikto, skolēni pierādīja, ka latgalieši ir ,,stipri cilvēki, kuri var paveikt lielas lietas”, par argumentiem izvēloties jauniešu aktīvo darbību Daugavpilī un savu pieredzi starptautiskajos projektos.

Šoreiz pirmā vietu ieguva Viļānu vidusskolas skolniece Jeļizaveta Klimanova, 2. vieta Krievu vidusskolas – liceja skolniecei Valentīnai Elizabetei Dzjumanei, savukārt trešā vieta Viļānu vidusskolas skolniekam Andrim Kukarelam un J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas skolniekam Jorenam Dobkevičam. Atzinības ieguva Daugavpils 16. vidusskolas skolniece Valērija Pečonka un Krievu vidusskolas – liceja skolniece Elīna Meinerte.

Latgaliskais Latvijā vienmēr būs izpētes vērts. Ceļā uz Latvijas simtgadi esam verbāli ieskicējuši Latgales cilvēka – darbīga, humora pilna, tieša un labestīga  - portretu.

informāciju sagatavoja:latviešu valodas un literatūras skolotāja Ināra Žukovska