Jauniešu iniciatīvu projekts “Labbūtības ceļakarte skolā”

Mēs - skolotāja Sandra, jaunieši Krista, Kaspars, Rita un Anete - piedalījāmies jauniešu iniciatīvu projektā “Labbūtības ceļakarte skolā”. Tā mērķis bija rast idejas, kā palīdzēt ģimnāzistiem atgūties pēc attālinātā mācību gada, kas ir atstājis lielas pēdas skolēnu dzīvē, arī mentālajā veselībā.
Mūsuprāt, nopietnākā Covid 19 pandēmijas problēma ir veidot komunikāciju un iepazīties ar vienaudžiem, tāpēc tagad mūsu skolā ir vieta, kur, dzerot tēju, var uzspēlēt kādu sarunu raisošu galda spēli, atpūsties no spraigās skolas ikdienas, krāsojot mandalas un gūt jaunu iedvesmu darbam, lasot citātus.
Projekta idejas pamatā ir ne tikai Tējas namiņa izveide, bet arī skolēnu – Piparmētriņu - aktivitātes. Jaunieši piedalījās apmācībās ar psihoterapeitu Nilu Saksu Konstantinovu un turpmāk skolā darbosies kā mentori citiem skolēniem. Piparmētriņus varēs atrast, meklējot uzlīmi ar piparmētras simbolu uz klases durvīm.
Tējas namiņa plauktā ir pieejama uzticības kaste, kurā anonīmi var ielikt savu problēmjautājumu vai situācijas aprakstu un saņemt anonīmu atbildi. Savukārt, ja Tev ir vēlme saņemt palīdzību, komunicējot ar psiholoģi aci pret aci, raksti skolas psiholoģei Marinai Germanei e-klases pastā vai ienāc 352.kabinetā.
Atcerēsimies, ka meklēt palīdzību ir pavisam normāli! Lai mums visiem izdevies, prieka pilns un pozitīvām emocijām piepildīts Jaunais 2022.gads!
Krista Kristiāna Rinča
Mīļus sveicienus sūtam Tējas namiņa konstrukcijas veidotājiem, mūsu absolventiem Egilam Gavilovskim un Holgeram Folkmanim!
Projekts tika īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023. gadam ietvaros īstenoto konkursu “Atbalsts jauniešu iniciatīvu projektu “Labbūtības ceļakarte skolā” īstenošanai”.