Jaunieši – līdzdarbojas un veido “Līdzdalības plānu”

Decembrī, semestra izskaņā, Skolēnu līdzpārvaldes jaunieši noorganizēja tikšanos, kurā pulcējās visu klašu skolēnu pārstāvji. “Sēņu biroja” meitenes bija parūpējušās par aktivitātēm, lai visi justos pozitīvi, vairāk iepazītos viens ar otru un būtu ērtāk un vieglāk vēlāk sastrādāties un kontaktēties, savukārt, Sveta visiem pastāstīja, ko apguva un paveica tikšanās reizē Berķenelē. Kontakts šogad līdzpārvaldē ir ļoti nozīmīgs vārds. Kāpēc? Jo jaunieši īsteno atklātā konkursa “Kontakts” iniciatīvu projektu. Iniciatīvai izvēlēts nosaukums “Kontakts”, lai uzsvērtu komunikācijas nozīmi pašpārvaldes un jauniešu starpā, kā arī jauniešu – atbalsta personu un vadības starpā, tādējādi stiprinot aktīvu jauniešu līdzdalību izglītības iestādes vidē.

Par kopīgo pasākumu, kad paši jaunieši plānoja savas aktivitātes un veidoja Līdzdalības plānu, jaunieši stāsta:

“Jutos brīvi, varēju komunicēt ar citiem SL dalībniekiem.

Jūtos ļoti labi, var brīvi komunicēt ar citiem līdzpārvaldes dalībniekiem un domāt jaunas idejas.

Es jutos iesaistīts kopīgā plāna veidošanā kopā ar citiem līdzpārvaldes skolēniem. Man liekas, ka šāda plāna veidošana ir unikāls veids, kā likt vairākām klasēm sadarboties vienotas idejas gatavošanai.

Jutos kā īsts komandas spēlētājs vienotā kolektīvā. Liekas, biju noderīgs un centos būt arī jautrs.

Ļoti forši pakomunicēt ar citiem, sadzirdēt citu domas un plānus.

Es jūtas labi, bija interesanti un jautri.

Man patika, jo tā bija laba iespēja neformālā gaisotnē vairāk iepazīt līdzpārvaldes dalībniekus un iesaistīties plāna izveidē.”

Līdzdalības plāns ir savā izstrādes sākumā. Ir apzināti pasākumi, aktivitātes, ko skolēni var īstenot, ir izveidotas jauni kontakti. Šo jauno semestri esam aizsākuši veidojot Skolēnu līdzpārvaldes stentu un gatavojam Līdzdalības plāna publiskošanu.

Tiekamies pasākumos, uzsmaidām viens otram koridoros un līdzdarbojamies labākai videi un plašākām iespējām. Mums kopā ir dota brīvība izvēlēties!

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2022.-2024. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Informāciju apkopoja Skolēnu līdzpārvaldes koordinatore Sandra Rutkovska