Iesaisties aizraujošā lasīšanas piedzīvojumā!

No 2001. gada Latvijā veiksmīgi darbojas lasīšanas veicināšanas programma «Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija», kas ir LR Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstrādāta Bērnu literatūras centra iniciatīva.

Programmas mērķis ir veicināt lasītprasmi un interesi par grāmatām, vienot lasītājus un rosināt diskusijas par grāmatām, sekmēt augstvērtīgas literatūras izplatību.

1. gada Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas kolekciju veido 28 grāmatas no astoņām izdevniecībām. Tās ir 11 oriģinālliteratūras grāmatas - gan spožas debijas bērnu literatūrā, dzejā, zinātniskās fantastikas žanrā, gan jau iemīļotu bērnu un jauniešu grāmatu autoru devums.

Tulkoto literatūru pārstāv 17 izdevumi no 9 valodām - igauņu, lietuviešu, somu, zviedru, ukraiņu, franču, angļu, vācu un nīderlandiešu valodas.

Jauniešu (11+, 15+) un vecāku grāmatu kolekcija ir aplūkojamā skolas bibliotēkā. Visi, kas vēlas iesaistīties projektā un kļūt par lasīšanas ekspertiem, tiek aicināti pieteikties skolas bibliotēkā.

Atgādinu, ka darbojas arī Vecāku žūrija, tādēļ laipni aicinām vecākus un arī vecvecākus iesaistīties šajā pasākumā. Esiet laipni gaidīti!

Kā piedalīties JAUNIEŠU ŽŪRIJA?

1. Dodies uz bibliotēku!
  2. Vaicā bibliotekāram par jauniešu žūriju!
  3. Izvelies grāmatu!
  4. Izlasi to un pieraksti būtiskās domas vai citātus no grāmatas!
  5. Līdz janvāra beigām izlasi sešas grāmatas no plakātā redzamajām!
  6. Aizpildi elektronisko grāmatu novērtēšanas anketu, kuras adresi un kodu zina bibliotekārs!
  7. Saņem balvu un piedalies dažādās, tikai Žūrijas dalībniekiem paredzētās, aktivitātēs!

Aizpildīto anketu rezultāti tiek apkopoti Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrā. Pavasarī Rīgā notiek Lielie lasīšanas svētki. Tajos piedalās aptuveni 800 lasītāji no visas Latvijas. Svētkos tiek sumināti iecienītāko grāmatu autori, ilustratori, tulkotāji, izdevēji un aktīvākie lasītāji.

Tēviem, kuri kopā ar bērniem lasa grāmatas un piedalās Vecāku žūrijā, ir iespēja vinnēt loterijā teātru biļetes, žurnālu abonementus, bezmaksas ieeju visai ģimenei kādā muzejā, atpūtas parkā vai zinātnes centrā. Aktīvās mātes – lasītprieka vēstneses Vidzemē, Kurzemē, Zemgalā, Latgalē un Rīgā/Pierīgā, Lielajos lasīšanas svētkos saņem dāvanā interesantas grāmatas.

Vairāk informācijas: www.lasamkoks.lv un www.lnb.lv