Ģimnāzisti – Ēnu dienas dalībnieki

4.04.2024. Latvijā norisinājās Ēnu diena, kurā piedalījās arī Daugavpils Valsts ģimnāzijas skolēni. Ēnu diena ir Junior Achievement karjeras izglītības programma, kas domāta 1.-12.klašu skolēniem, lai viņiem būtu iespēja vērot interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu un rast iespaidu par interesējošās profesijas darba pienākumiem. Ēnu dienā skolēniem tiek piedāvāta iespēja iepazīties ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, kas varētu palīdzēt jauniešiem izvēlēties sev piemērotu un interesējošu profesiju, kā arī laicīgi sagatavoties darba tirgum.
68 ģimnāzisti šogad ēnoja dažādas profesijas un amatus.
Vidusskolas posmā ģimnāzisti izvēlējās ēnot savas nākamās profesijas. Lielākais ēnotāju skaits devās uz SIA “Daugavpils reģionālo slimnīcu” un SIA “Daugavpils reģionālās slimnīcas” struktūrvienību Centra poliklīnika. Ģimnāzisti ēnoja fizioterapeitu, asins sagatavošanas māsu, vecmāti, anesteziologu, neiroķirurgu.
Ēnoja programmētāju un analītiķi uzņēmumā Geidans Solutions Latvija, farmaceitu SIA “Latvijas aptieka”. Citi interesenti ēnoja optometristu Optio optikā.
Pie savām ēnām tika Jūras spēki Tehniskais atbalsta centrs (Liepājā), zirgu sēta “Klajumi”, VAS Latvijas radio un televīzijas centrs, tīkla vadības departamenta direktors, VSIA “Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra” aktieris un SIA “PetVet”, Augšdaugavas novada pašvaldības speciālists, RIX Rīgas lidosta, komunikācijas projekta vadītājs.
Pamatskolas ģimnāzisti ēnoja medicīnas pārstāvjus- uzņemšanas nodaļas speciālistu, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārstu, radiologa speciālistu, feldšeri, Daugavpils Valstspilsētas domes priekšsēdētaja amatu.
Pie savām ēnām arī tika J.Pilsudska Daugavpils poļu vidusskolas direktore, VSIA “Latvijas Nacionālā operas un baleta” stīginstrumentu mūziķis, “New East”, VUGD, Air Baltic pilots, Melngalvju nama gids, DU projektu vadītājs.
Pamatskolas ģimnāziste ēnoja Daugavpils Valsts ģimnāzijas direktori Oksanu Petaško.
Ēnu diena Daugavpils Valsts ģimnāzijas skolēniem ļoti daudzveidīga un interesanta, tagad ir laiks apdomāt un veikt secinājumus par redzēto.
Liels paldies ēnu devējiem par atsaucību!"/Dace Ozerska/