Ģimnāzijas skolēni tiekas ar Francijas vēstnieci Latvijā Aurēliju Ruajē-Gunēnu

Šī gada 6. aprīlī Francijas vēstniece Aurēlija Ruajē-Gunēna ciemojās Daugavpilī Frankofonijas dienu ietvaros. Frankofonija ir starptautiska valstu kopiena, kurā ir apvienojušās valstis, kurās franču valoda ir valsts valoda, vai to lieto nozīmīga daļa valsts iedzīvotāju, vai franču valoda un kultūra ir atstājusi ievērojamas pēdas vietējā kultūrā.

Šogad Frankofonijas dienu ietvaros skolēniem bija iespēja piedalīties dažādos pasākumos. Ģimnāzijas 10.klases skolniece Margarita Millere saņēma gadalgotu 1. vietu Frankofonijas dienām veltītajā Daugavpils pilsētas radošo darbu konkursā. Savukārt 11.klases skolēni kopā ar 9. vidusskolas, 12. vidusskolas skolēniem un Daugavpils universitātes (DU) studentiem piedalījās diskusijā par franču valodas nozīmi pasaulē. Francijas vēstniece Aurēlija Ruajē-Gunēna, Francijas Institūta direktore Veronika Disosuā, Francijas Institūta direktores vietniece Sandra Urtāne, DU HF Svešvalodu katedras vadītājs Sergejs Poļanskis un vieslektore no Beļģijas Sorenza Wilkinsa pastāstīja jauniešiem par franču valodas apguves iespējām Daugavpils Universitātē, Francijas Institūtā Rīgā, kā arī mācību iestādēs Francijā un Beļģijā.

Diskusijas dalībnieki secināja, ka franču valoda ir ne tikai skaista un melodiska, bet arī praktiska, plaši izmantota un lietderīga. Daugavpilī franču valodai ir ļoti aktīva pozīcija. Liels paldies visiem dalībniekiem!

Franču valodas skolotāja

Ludmila Čirkste