„Ģimnāzijas Lāčplēsis”

08.11.2018. Daugavpils Valsts ģimnāzijā notika Lāčplēša dienai veltīts Skolēnu līdzpārvaldes organizēts pasākums „Ģimnāzijas Lāčplēsis”, lai uzzinātu, kuru no dalībniekiem varētu nosaukt par visgudrāko, veiklāko un spēcīgāko Lāčplēsi.

Lāčplēša diena ir stāsts  par drosmi un cīņu plecu pie pleca, stājoties pret pretiniekuar ideju par neatkarīgu valsti. Tāpēc pirmais uzdevums, kas sagaidīja gan proģimnāzijas dalībniekus, gan vidusskolēnus  pēc svētku uzrunas un atbalstītāju prezentācijām– erudīcijas uzdevumi „Ar prātu par Tēvzemi” par Latvijas vēsturi, Lāčplēša dienu un tās simboliem. Labākos rezultātus parādīja 8.a klases skolēni – Kaspars Sūrītis un Eduards Vaidaševičs un 9.a klases skolnieks – Holgers Folkmanis. Viņi ieguva 9 punktus no 12 proģimnāzijas skolēnu grupā. Starp vidusskolēniem labāko rezultātu ieguva 11.a klases skolnieks Iļja Poliščuks. Viņš ieguva maksimālo punktu skaitu šajā uzdevumā – 12 punkti.

Uzdevumā „Spēkavīru cīņa” tika pārbaudīta Lāčplēšu fiziskā izturība un spēks piecās disciplīnās 7.-9.kl. dalībniekiem un četrās - 10.-12.klašu grupa. Ģimnāzistiem bija jātiek galā ar  pievilkšanos, pietupieniem, atspiešanos, lēcieniem tālumā un planku.Labāko rezultātu parādījaun lielāko punktu skaitu ieguva Vladislavs Romanovs no 8.b klases un Erlends Gipters no 11.a klases.

Rezultātāmums bija divi konkursa uzvarētāji. Tie ir Vladislavs Romanovs no 8.b klases, kas ieguva 19 punktus no 25 iespējamajiem, un Erlends Gipters no 11.a klases. Viņam ir 23 punkti. Visi konkursa dalībnieki ieguva saldas balvas un pateicības, bet Erlends ar Vladislavu diplomus par pirmo vietu. Abi zēni ar savu spēku un prātu pierādīja, ka viņus var saukt par Ģimnāzijas Lāčplēšiem.

(Foto: Sintija Daukšte)                   Rakstu sagatavoja SL prezidents

Nikita Kuzmins.