GHETTO Basket 3×3 Skolu Čempionāts

13.martā Daugavpils Valsts ģimnāzijas meitenes devās ceļā uz ne tik saulaino vai eksotisko Maltu, kas atrodas Vidusjūrā, bet gan uz to, kas ir tepat, vien dažu stundu attālumā. Šīs meitenes – Juta Harčenko, Katrīne Grabovska, Lauma Poikāne un Laura Vucena – bija gatavas aizstāvēt savas skolas un arī pilsētas godu GHETTO Basket 3x3 Skolu Čempionātā Latgales posmā. Pa ceļam tika apspriesta spēles taktika, gaidāmie pretinieki un daudzas citas lietas. Ieradušās Maltā jau pašā rīta agrumā, ģimnāzijas komanda ar drosmi iesoļoja sporta zālē, kurā vēl tikko bija sākusies visa rosība. Pēc dažām sagatavošanās stundām, kurās organizatori atbilstoši izvietoja aparatūru, izplānoja spēļu gaitu un iepazinās ar dažiem no pasākuma dalībniekiem, sacensības varēja sākties. Uzreiz pēc visu noteikumu izskaidrošanas un ašas kopbildes, lielajā zālē sāka skanēt tiesnešu svilpieni, atbalstītāju uzmundrinājumi un protams arī mūzika. Neskatoties uz spēļu spraigo un raito plānu, DVĢ komanda guva uzvaru gandrīz visās spēlēs. Būtu jāņem vērā, ka šajā turnīrā viņas nebija vienīgās daugavpilietes; arī Daugavpils 12. vidusskolas meitenes sparīgi izcīnīja uzvaras vienu pēc otras. Starp spēlēm meitenēm nemaz nebija garlaicīgi vai skumji – amizantais intervētājs Lauris un negaidītā kameras klātbūtne lika pasmieties pat pēc zaudējuma. Nu jokiem bija jāmet gals, jo priekšā bija palikusi vien pēdējā spēle – par pirmo vietu, pret 12. vidusskolas komandu. Lai arī meitenes no pretējām komandām ir labas draudzenes, uzvarētāju titulu šajā turnīrā vēlējās gūt abas skolas. Spēles gaita bija saspringta, rezultātu starpība ne uz brīdi nebija lielāka par 2 punktiem. Gūt kaut nelielu pārsvaru un izredzes uz uzvaru bija sarežģīti, bet, veicot precīzu metienu pēdējā sekundē, Daugavpils Valsts ģimnāzijas komanda tomēr izcīnīja uzvaru šajā spēlē. Pēc dažām minūtēm sākās apbalvošana. Tika skaļi paziņotas visu uzvarētāju komandu pārstāvētās skolas; tika saņemtas vienreizējas dāvanas, kausi un tituli. Pēc vēl vienas svinīgas kopbildes, šis čempionāta posms bija oficiāli noslēdzies. Ar gandarījumu, jaunām draudzībām, neaizmirstamām atmiņām un protams ar lieliskām dāvanām, mūsu meiteņu komanda varēja lepni doties atpakaļ uz Daugavpili. Tagad atliek vien nepacietībā gaidīt nākamo GHETTO Basket 3x3 Skolu Čempionāta posmu, kas risināsies 24. maijā, Grīziņkalnā.

Informāciju sagatavoja: 9.a klases skolniece Laura Vucena