Erasmus + projekts “Mobilise YOUrself – studying & working in the E.U.”

Šogad Daugavpils Valsts ģimnāzijas skolēni un skolotāji iesaistījās jaunā Erasmus + projektā “Mobilise YOUrself – studying & working in the E.U.”

Projekta mērķis ir izpētīt darba tirgus iespējas jauniešiem un, iesaistot tos aktivitātēs, veicināt apzinātu karjeras veidošanu.

Aprīļa vidū norisinājās pirmais apmācību pasākums Itālijā. Itālijas pilsētā Gioia del Colle DVĢ 11.a klases skolnieces Santa Ribicka un Evelīna Jahimoviča kopā ar Itālijas, Grieķijas, Polijas, Beļģijas, Kipras un Vācijas skolēniem mācījās rakstīt pieteikuma vēstules. Īpašu pieredzi guva S.Ribicka, piedaloties darba intervijā ar starptautiskas izdevniecības vadītāju Marko Losavio (Marco Losavio).

Skolēniem bija iespēja iepazīties arī ar Opendata speciālistu Džuzepe Zileni (Giuseppe Zileni), kurš nodarbojas ar e-pakalpojumu ieviešanu un nodrošināšanu Itālijā.

Rosinot jauniešus pārvarēt “iekšējās barjeras”, Erasmus komanda dalībvalstu pārstāvjus iesaistīja teātra darbnīcā. Pieredzējuša režisora vadībā nedēļas noslēgumā tapa oriģināla performance.

Šīs nedēļas laikā skolēni ne tikai aktīvi darbojās un guva jaunu pieredzi, bet arī veidoja attiecības ar citu Eiropas valstu pusaudžiem.

Mobilitātes dalībnieces Ināra Kuharonoka un Aiga Hudobčenoka