„Ēnas” ir atgriezušās

Attēlā Niklāvs, 9.klase, veic ķīmisku eksperimentu

14.februāris daudziem asociējas ar draudzības un mīlestības svētkiem. Šogad tā bija arī Ēnu diena. Trīsdesmit ģimnāzijas 7.-12.klašu skolēni šo dienu pavadīja, ēnojot savu, iespējams, nākotnes profesiju vai amatu. „Ēnas” darbojās gan Daugavpilī, gan arī Rīgā, Rēzeknē un Ilūkstē. Jaunieši iepazina stratēģiskās plānošanas un starptautisko sakaru nodaļas speciālista, studējošo padomes vadītāja, farmaceita, zobārsta, klientu apkalpošanas speciālista, ugunsdzesēja glābēja, ķīmiķa-analītiķa, ārsta palīga, žurnālista, deputāta, ortodonta, finanšu speciālista, sabiedrisko attiecību speciālista, reklāmas menedžera, fizioterapeita, ministra, robežsarga, medmāsas, ergoterapeita, arhitekta, horeogrāfa, projektu vadītāja, mutvārdu vēstures centra vadītāja un krājumu glabātāja  ikdienu.

Atgriežoties skolas solā, „ēnas” dalījās ar saviem iespaidiem. Gandrīz visi skolēni norādīja, ka tā bija ļoti produktīva, radoša un interesanta diena. Tika gūts priekšstats gan par profesiju,  gan arī to, kur to var apgūt. Visvairāk patika tieši praktiskās darbības, piem. pases un ID kartes izveidošana, eksperimentēšana, sirds masāžas veikšana manekenam, zobu pastas pagatavošana, intervēšana un daudzas citas interesantas nodarbes.

Jaunieši ar nepacietību gaida jau 2019.gada pavasari, lai „Ēnu dienas” ietvaros atkal dotos savas profesijas medībās.

Informāciju sagatavoja: pedagogs karjeras konsultants Oksana Petaško.