Ekskursija uz Tallinu

10. oktobra rīts 10.a un 10.b klases skolniekiem sākās jau plkst. 03.00 vai pat agrāk. Viņus gaidīja lērums visaizraujošāko notikumu, tāpēc savu ceļu uz tālo Tallinu šīs divas klases sāka jau četros no rīta. Ilgais septiņu stundu ceļš aizritēja mūzikas un čalu pavadījumā. Tika spēlētas spēles, apspriestas agrāk neminētas tēmas.

Pirmais apskates objekts šajā mācību ekskursijā bija Keilas ūdenskritums. Rudenīgā noskaņa un krītošās koku lapas gandrīz katru iedvesmoja uzņemt kādu foto pie šī ūdenskrituma. Pasakainie dabas skati un ainavas bija lieliska nots, ar kuru šī diena bija sākta.

Pēc ūdenskrituma apskates, skolniekiem bija jāturpina ceļš, nu jau uz krāšņo Tallinu. Ierodoties minētajā vietā, mūs visus sagaidīja izglītojoša ekskursija pa vecpilsētu. Uzmanīgi klausoties gidi, mēs uzzinājām dažādus faktus par ēkām un pieminekļiem šaurajās un krāsainajās ieliņās.

Pabeiguši pastaigu pa vecpilsētu, mēs devāmies uz Igaunijas Jūras muzeju un Hidroplānu ostu. Tur ikviens varēja uzzināt visu par kuģniecību Igaunijā un ārpus tās. Iespēja piemērīt īstus kuģa kapteiņu tērpus un izbaudīt simulētu braucienu ar zemūdeni ir tikai daži no interaktīvajiem apskates objektiem, kas pieejami muzejā. Pēc divu stundu ilgā muzeja apmeklējuma, mums bija iespēja pavakariņot vietējā tirdzniecības centrā. Turpat varējām arī iegādāties kādu igauņu gardumu sev vai ģimenei.

Pēc tik piesātinātas dienas visi bija diezgan noguruši un pēc pāris spēles “Mafija” partijām un vēl pāris stundu sarunu autobusā, lielākās daļas ceļotāju acis bija cieši aizvērtas. Pēdējie desmiti kilometru, kas bija jābrauc līdz Daugavpilij, bija diezgan klusi, jo daudzi bija pārāk piekusuši, lai vēl apspriestu dienā piedzīvoto. Atgriezāmies vietā, no kuras izbraucām, ļoti vēlu, drīzāk jāsaka agri – ap trijiem rītā. Pēc pāris naktsmiega stundām skolēni skolā dalījās ar pozitīviem iespaidiem, neiedomājamo miegainību un vienreizējās vietās uzņemtajām fotogrāfijām.

10. a klases skolniece Laura Vucena