Diskusija “Vai Latvijā ir demokrātija?”

9. februārī Daugavpils Valsts ģimnāzijā viesojās Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zomberga un Europe Direct Dienvidlatgales centra vadītājs Oskars Zuģickis. Kopā ar 10. a un 10. c klases skolēniem tika analizēta un vētīta demokrātija Latvijā. Demokrātijas indeksā Latvija atrodas grupā “Demokrātija ar defektiem”. Kāpēc tā? Cik aktīvi esam savā pilsoniskajā nostājā? Cik brīvas un visiem pieejamas ir vēlēšanas Latvijā? Vai Latvijas valdība ir neietekmējama, un cilvēki tai uzticas? Kāda ir politiskā kultūra Latvijā? Šie un citi jautājumi tika izrunāti, apdomāti, jaunieši aktīvi izteica savas prognozes demokrātijas indeksa vērtēšanas kritērijiem un varēja tās salīdzināt ar realitāti. Latvijā demokrātija ir! Taču, lai tā būtu bez defektiem, roka un prāts jāpieliek mums katram, gan piedaloties skolas pašpārvaldē, gan iesaistoties NVO, gan esot aktīviem vēlētājiem.