Debatētāji novērtē influenceru dzīves stilu

Helovīnu dienas priekšvakarā 31.oktobrī liels pulks Latgales reģiona debatētāji no Līvāniem, Rudzātiem, Rēzeknes, Krāslavas un Daugavpils vairākām skolām, lai uzzinātu, vai jaunieši prot kritiski izvērtēt influenceru piedāvāto dzīves stilu. Šī rezolūcijā tapas sadarbībā ar Kultūras ministriju un projektu“Structural Grant.2019-0111/001-001 Future of Europe ".

Kas ir influenceru dzīves stils un kas ir influencers? Tie ir pirmie jautājumi, ko debatētājiem nācās noskaidrot, lai izprastu lietas būtību un sasaistīt to ar jauniešiem. Mūsdienu jaunatne ir cieši saistīta ar sociāliem tīkliem un interneta iespējām, ko tas sniedz. Influencers ir moderna profesija, kas aicina daudzus izmēģināt un apliecināt savu personību. Tā jaunieši var izmēģināt pirmos soļus uzņēmējdarbībā, prasmi paust savu viedokli jauniešiem saprotamā valodā un par dažādām tēmām, atrast sev līdzvērtīgus sarunu biedrus. Šai medaļai ir arī otra puse. Vai influenceri ir pozitīvs piemērs jauniešiem kam līdzināties un sekot? Vai informācija, ko sniedz influenceri nav pretrunā ar valsts drošību un ir patiesa? Šie un vēl daudzi citi argumenti un jautājumi, kurus debatētāji risināja un meklēja atbildes šajā turnīrā.

Paši debatētāji novērtēja savu sniegumu augstā līmenī, kur varēja iemācījās un uzzināt citu viedokļus un domas. Viņi atzīst, ka sabiedrībā pastāv pretrunīga attieksme un standarti pret influenc

eriem. Ir gana daudz pozitīvu un negatīvu piemēru no Latvijas un ārzemēm, kad jauniešiem ir izvēles iespēja. Arī jaunieši pasaulē ir dažādi, kas pakļaujas bara instinktam vai tikai savam, vai viena cilvēka paustam viedoklim un pateikt viennozīmīgi, vai jaunieši prot vai neprot izvērtēt, ir grūti. Izvairīties no influenceriem nav iespējams un to ietekme būs ievērojama mūsdienu pasaulē.

Debatētāji saskārās ar vēl vienu izaicinājumu turnīra laikā, jo viņi debatēja pēc jaunā Pasaules Skolu debašu formāta, kas atšķiras no ierakstā K.Popera debašu formāta. Arī viņu treneriem/tiesnešiem nenācās viegli tiesāšanas laikā. Galu galā viņi un mēs vēl mācāmies un attīstām savas prasmes šajā formātā, bet ‘pirmā pankūka’ noteikti labi izdevās. Paldies par konstruktīvām runām turnīrā un bezbailīgumu jaunam izaicinājumam, ko šogad izvirzīja biedrība ‘Debašu centrs’!

Informāciju sagatavoja Latgales reģiona

debašu centra koordinatore Rita Murāne-Rutka

-->