DVĢ janvāris piedzīvojumiem un spraigām cīņām bagāts robotikā

18. janvāri Daugavpils 15.vidusskolā norisinājās pirmās robotikas draudzības sacensības starp Daugavpils skolām. Daugavpils Valsts ģimnāzija tika plaši pārstāvēta MiniSumo un Līnijsekošanas disciplīnās. Ričards Petaško (18,65s.), Armands Petaško un Renards Skutels (20,3s.), sasniedzot labākos trases laikus disciplīnā, ieguva līderpozījas un tika apbalvoti.
MiniSumo klasi pārstāvēja Niklāvs Haritonovs un Gatis Kristiāns Stafeckis, diemžēl robotiem neizdevās uzrādīt labāko sniegumu - tehnisku likstu dēļ, sāncenši robotus no cīņas ringa salīdzinoši viegli spēja izstumt. Šis pavērsiens lika vēlreiz pārdomāt konstrukcijas un pilnveidot programmu taktiku, lai sagatavotos Preiļu robotikas čempionātam, kas arī bija draudzības sacensību galvenais mērķis. Vēsturiskajā brīdi visiem dalībniekiem tika pasniegti pateicības raksti un piemiņas dāvanas no Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes.
Preiļu robotikas čempionāta 2018 ietvaros, 27. janvārī Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā, kuras vērtējamas kā vienas no Latvijā plašākajām, vienviet pulcējot 304 dažādu konstrukciju robotus un labākos robotu veidotājus ne tikai no Latvijas, bet arī kaimiņvalstīm.
Brīvās elektronikas konstrukcijas MiniSumo robotu klasē, Niklāvs Haritonovs ar robotu “Pusher” sīvā cīņa ar 3 zaudējumiem un 4 uzvarām dalīja 4 un 5 vietu savā grupā. Ričards Petaško ar robotu “PathFinder” trases labākais laiks (64,352s.) ieguva 9.vietu, savukārt Armands Petaško un Renards Skutels robots “Liner” (84,69s.) ar kopējām idejām un neatlaidību spēja pārvarēt trasi, ierindojoties 10. vietā.
Sacensību gaitā iegūta vērtīga pieredze, ģenerētas konkurētspējīgas idejas, izbaudīta fantastiska sacensību atmosfēra un ar milzīgu nepacietību, tiek gaidīta nākamā robotu tikšanās reize.
Robotikas pulciņa skolotājs Kārlis Rasis.