Daugavpils skolēni uzsāk dalību projektā “KODS: L.A.U.K.I.-2”

no images were found

1.decembrī Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Mūžizglītības centrs ar British Council pārstāvniecības Latvijā British Council Latvia atbalstu uzsāka projekta “KODS: L.A.U.K.I. -2” īstenošanu, tiekoties ar projekta dalībniekiem Jelgavas pilī.

Projektā piedalās Rīgas, Daugavpils, Olaines, Ķekavas un Ludzas novadu/pilsētu latviešu un mazākumtautību jaunieši kopā ar karjeras konsultantiem.

No Daugavpils pilsētas projektā “Kods L.A.U.K.I.-2”  iesaistījās jaunieši no Daugavpils Valsts ģimnāzijas un  Daugavpils Zinātņu vidusskolas kopā ar saviem karjeras konsultantiem Daci Ozersku un Nauri Kupcovu.

Pasākuma atklāšanā  LBTU Mūžizglītības centra vadītāja Ilvita Švāne, iepazīstināja  dalībniekus ar projekta uzdevumiem: iepazīt uzņēmējdarbības iespējas Latvijas attīstībai būtiskās nozarēs: mežsaimniecība, lauksaimniecība, pārtikas tehnoloģija, vide un veterinārā medicīna, sniedzot daudzveidīgu skatījumu, praktisko pieredzi un reālās dzīves piemērus. Papildus jaunieši uzzināja arī  informāciju par izglītības iespējām un apgūstamajām programmām Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē.

Lai jaunieši gūtu izpratni par izglītības un darba pasaules sasaisti, savā pieredzē dalījās uzņēmēja Ilona Dabiņa-Bicka, pastāstot, kā tika izveidots un attīstās kooperatīvs LATRAPS.

Pasākuma turpinājumā katras pilsētas projekta dalībnieki prezentēja arī savu pilsētu un skolu, kā arī piedalījās  aktīvā tūrisma centra “Eži” vadītāja  Rolanda Melbārža organizētajās  aktivitātēs, kas saliedēja izveidotās komandas.

Kā atzīst  Daugavpils skolēni, projekta dalībnieki, pasākumā viņi ir guvuši pieredzi, strādājot komandā un sadarbojoties ar citiem skolēniem. Projekts ir iedvesmojis jauniešus turpmākajam darbam un jaunām idejām. Šī pieredze sniedz jauniešiem motivāciju attīstīties, pilnveidoties, kā arī gūt vērtīgas zināšanas neformālā vidē un veidā.

Informāciju sagatavoja: Dace Ozerska