Daugavpilī jaunieši diskutē par dzimumu līdztiesības aktualitātēm

Kā motivēt sievietes izvērtēt izglītības un karjeras iespējas tehnoloģiju nozares profesijās? Kā mudināt vīriešus vairāk iesaistīties ģimenes dzīvē, bērnu audzināšanā un palīdzēt mājsaimniecības ikdienā? Kā motivēt darba devējus veidot sabalansētas darbinieku komandas, kurā ir pārstāvētas gan sievietes, gan vīrieši? 25. novembrī platformā ZOOM informatīvās kampaņas "Atvērtība ir vērtība" ietvaros norisinājās Debašu klubu jauniešu diskusija par dzimumu līdztiesību un vienlīdzīgām privātās un darba dzīves iespējām.

Pasākumā laikā jaunieši tika iepazīstināti ar jaunākajiem datiem un aptaujām dzimumu līdztiesības jautājumos. Pasākuma moderators, sabiedriskais aktīvists Rojs Rodžers un PROVIDUS pētniece Agnese Lāce kopā ar jauniešiem meklēja atbildes uz jautājumiem, kāpēc ir svarīgi runāt par diskrimināciju un dzimumu līdztiesību Latvijas sabiedrībā. Diskusijas laikā īpašu uzmanība tika pievērsta diskriminācijai dzimuma dēļ, un jaunieši kopīgi veidoja kampaņas, kuras risina ar dzimumu līdztiesību saistītu problemātiku Latvijā.

Šāds publisko diskusiju formāts ir izvēlēts ar mērķi jauniešus mudināt vairāk iedziļināties konkrētos datos par diskrimināciju un dzimumu līdztiesību Latvijā. “Kampaņas iepriekšējos gados ar jauniešiem tikāmies klātienē, šoreiz mūsu saruna bija jāorganizē attālināti. Taču mūsdienu tehnoloģiju iespējas ļauj gan veikt grupu darbus un veidot kopīgas prezentācijas, gan sarunāties lielākā pulkā. Domāju, ka arī šādā formātā varēsim veiksmīgi jauniešiem skaidrot, kādēļ atvērtība ir vērtība un iekļaujoša sabiedrība ir ikviena interesēs,” stāsta Agnese Lāce.

Aktivitātē piedalījās jaunieši no Daugavpils 13.vidusskolas, Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Līvānu 1.vidusskolas, Daugavpils 12.vidusskolas un Krāslavas Valsts ģimnāzijas.

Īpašs paldies mūsu draugiem “Narvesen” par atbalstu. Vairāk informācijas par kampaņu un turpmākajiem pasākumiem meklē “Dažādības veicināšana” Facebook lapā.

Kontaktinformācija:
Katrīna Ķeķe
Kampaņas "Atvērtība ir vērtība" rīkotāju pārstāve
M. 26496613
E. atvertiba@dazadiba.lv

Sociālā kampaņa "Atvērtība ir vērtība" tiek īstenota Sabiedrības integrācijas fonda projekta "Dažādības veicināšana" (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

-->