Apsveikuma atklātņu izstāde “Pavasara ziedi” no Halinas Siņavskas kolekcijas

 

Halina Marta Siņavska ir Daugavpils Valsts ģimnāzijas absolvente, esperanto valodas eksperte. Daudzus gadus strādāja Daugavpils Valsts ģimnāzijā par ķīmijas skolotāju. Sabiedrībā ir zināma kā aktīva, talantīga personība, kura mīl bērnus un jauniešus.

Halinas kundzei ir interesants hobijs - viņa vāc pastkartes, atklātnes. Kolekcijā ir vairāk par trīs tūkstošiem eksemplāru. Hobijs mantots no tēva Boļeslava Purvinska, kas savulaik vāca pastmarkas. Savukārt mātes brālis, Broņislavs Raubiško, padomju laikos bija lielākās pastmarku kolekcijas īpašnieks Daugavpilī. Bērnībā Halina izgrieza attēlus no aploksnēm, ielīmējot tos burtnīcās. Vēlāk uzdāvināja savu pirmo kolekciju draudzenei.

H.Siņavska nav iegādājusies nevienu no atklātnēm. Tās visas viņa ir saņēmusi no saviem radiniekiem, audzēkņiem, studiju biedriem un draugiem, ar kuriem iepazinusies savas dzīves laikā. Lielākoties tās ir ceļojušas no dažādiem Latvijas nostūriem, no Polijas, no Bulgārijas, bija arī Ķīnas. Apsveikumos galvenā vērtība ir ne vien to noformējums, bet gan tajās ierakstītās pateicības, mīlestības vārdi un laba vēlējumi.

„Man ir svarīga šo kartīšu otrā puse, kas pazīstamo rokrakstu un mīļu vārdu dēļ izstaro milzīgu sirsnību. Lai gan apsveikuma dzejoļi atkārtojas, tomēr katra atklātne ir kā maza atmiņu lādīte,” saka H.M.Siņavska.

Pārsteidz arī atklātņu plašā tematika. Svētku atklātnes esot modē joprojām, tās kolekcijas īpašniece sūta pati un arī saņem. Halina uzskata, ka ar roku rakstītās atklātnes ir tikpat liela vērtība kā grāmata, teātris, kino vai mūzika.

Izstāde būs skatāma līdz 30. aprīlim.

-->