7 dienas Kazaņā

Tā kā 2017./2018.m.g.laikā 10.klasē cītīgi apguvu krievu valodu, tad piedalījos arī krievu valodas olimpiādē - vispirms skolas posmā, tad pilsētas un pēc tam izlases kārtā valsts posmā Rīgā, kur ieguvu otro vietu un balvu - iespēju doties braucienā uz Kazaņu.

Šajā projektā piedalījās ap 100 jauniešu no 10 pasaules valstīm, kuri mācās krievu valodu kā svešvalodu. Mūsu komandā bija 12 cilvēki no Latvijas - tie bija skolēni, kuri uzvarēja dažādos krievu valodas konkursos un olimpiādēs 2017./2018. mācību gada laikā.

Kazaņā bijām no 19. līdz 25. augustam un paguvām apmeklēt daudzas šīs lieliskās pilsētas ievērojamākās vietas, kuras var apskatīt arī klāt pievienotajās fotogrāfijās. Visas dienas bija piepildītas ar daudzveidīgām ekskursijām: apmeklējām vairākas mošejas, baznīcas, kūrortpilsētu, Kazaņas kremli, leļļu teātri, kas pēc izskata atgādina pili, kā arī Tatarstānas Republikas Dabiskās vēstures muzeju, kurā mums pastāstīja par planētas Zeme ģeoloģisko vēsturi.

Man visneaizmirstamākais brīdis  bija diena, kad braucām uz stadionu, kur šogad notika Pasaules futbola čempionāts. Stadions ir ļoti liels un skaists, tajā vienlaicīgi var  satilpt gandrīz 46 000 skatītāju! Vienlaicīgi iepazināmies ar vietējiem apskates objektiem. Mums bija ekskursija pa Kazaņas vispopulārākajām mācību iestādēm: uz fizikas un ķīmijas universitāti, kā arī uz universitāti, kur tiek mācītas mūsdienu tehnoloģijas un kur nodarbojas ar video spēļu projektēšanu. Piesātinātās ikdienas programmas dēļ brīvais laiks bija tikai pēc plkst.18.00, bet pēc tam mums piedāvāja vēl daudzveidīgus vispārizglītojošus konkursus un viktorīnas par ceļojumu kopumā, pēc kurām baudījām atpūtu diskotēkā.

Brauciena laikā pa Kazaņu es guvu daudz iespaidu un neaprakstāmu emociju, kā arī iepazinu draugus no citām pasaules valstīm, ar kuriem joprojām turpinu sazināties.

Esmu ļoti priecīga, ka atsaucos skolotājas Valentīnas Prokofjevas piedāvājumam piedalīties krievu valodas olimpiādē, nenobijos no ilgstošas gatavošanās pēc stundām, no konkurences un citu skolu skolēnu erudīcijas gan pilsētas, gan valsts posmā. Esmu lepna, ka mans darbs un ieguldītais laiks ir devis tādus rezultātus - guvu iespēju bez maksas apmeklēt citu valsti!

Šogad arī krievu valodā un citos mācību priekšmetos būs dažādi konkursi un olimpiādes gan pilsētas, gan valsts līmenī, tāpēc nelaidiet garām iespēju un piedalieties prāta sacensībās, kas zina, varbūt arī jūs nākamgad varēsiet dalīties savos vasaras iespaidos, kurus nopelnīsiet ar savām ārpus skolas programmas zināšanām. Vai tā būs olimpiāde krievu valodā vai jebkurā citā valodā vai mācību priekšmetā, galvenais  -  netērējiet savu brīvo laiku telefonā, bet gan nodarbojieties ar pašattīstību, lasiet, eksperimentējiet kopā ar fizikas un ķīmijas skolotājiem, risiniet matemātiskās mīklas un tad jūsu dzīve kļūs daudz interesantāka, jautrāka un lietderīgāka!

Kristīne Golovane,

11.a klases skolniece