“100 vēstures mirkļi novadā – vietas un cilvēki”

“Eiropas Parlamenta (EP) deputātes Prof. Ineses Vaideres rīkotā vidusskolēnu konkursa “100 vēstures mirkļi novadā – vietas un cilvēki” noslēguma pasākums pulcēja skolēnus no 37 dažādām Latvijas skolām.

Eiropas Parlamenta deputāte Prof. Inese Vaidere: “Aktivitāte no dalībniekiem bija necerēti liela. Darbi bija ļoti personīgi, kas tos padarīja ārkārtīgi baudāmus. Tā “lielā” Latvijas vēsture jau it kā ir uzrakstīta, bet tie mazie stāsti par katru ielu, novadu, cilvēkiem – tie var aiziet nebūtībā kopā ar vēstures lieciniekiem. Šo notikumu dokumentācija ir svarīga, jo tā ir noderīga ne tikai pašiem jauniešiem, lai apzinātu savas saknes un dzimto pusi, bet arī skolām un novadpētniecības muzejiem.”

Simtgadei veltītā konkursa darbi stāsta par vēstures liecībām, ko atraduši, dokumentējuši un aprakstījuši paši vidusskolēni. No piecdesmit iesūtītajiem darbiem tika noteikti desmit finālisti, no kuriem pieci atzīti par konkursa laureātiem – tostarp Daugavpils Valsts ģimnāzijas 11.a klases skolnieču Ievas Siksalietes, Laimas Unzules un Katrīnas Faibuševičas darbs “Aizmirstais varonis pazudušajā fotogrāfijā”.

Visi dalībnieki saņēma balvas no Ineses Vaideres, bet labāko darbu autori drīzumā dosies apmaksātā braucienā uz Eiropas Parlamentu Briselē, lai iepazītos tuvāk ar tā darbu. “ Kopēts no http://www.inese-vaidere.lv/2018/04/apbalvoti-labakie-vidusskolenu-darbi-konkursa-100-vestures-mirkli-novada-vietas-un-cilveki/