28. februārī mūsu ģimnāzijas skolēnu līdzpārvalde devās radošuma un jaunas pieredzes meklējumos uz Madonu, piedaloties skolēnu pašpārvalžu pieredzes apmaiņas pasākumā. Pasākums tika atklāts ar muzikālu priekšnesumu, ko rādīja Madonas Valsts ģimnāzijas skolēni, un iepazīšanās aktivitātēm, uzreiz pēc kā sākās pozitīva un ļoti mierīga Kristiānas Štālas, Latvijas Kultūras akadēmijas filmu skolas studentes, producentes lekcija.
“Vai viegli būt radošam?” – tāds bija lekcijas nosaukums, un galvenais jautājums, cik viegli ir būt radošam? Radošs cilvēks ir tas, kas izdomās 100 veidus, kā praktiski pat ķieģeli var izmantot. Radošajam nav darba grafika no plkst. 8.00 līdz 17.00, bet dažkārt tās ir visas 24h diennaktī. Radošs cilvēks vienmēr ir atvērts jaunām idejām, bez robežām un noteikti sen izgājis ārā no savas komforta zonas. Būt radošam mēdz būt viegli, mēdz arī būt nežēlīgi grūti un pat neiespējami. Radošums neatnāk pēc pasūtījuma, tas atnāk jebkurā diennakts laikā, un spontāni atnākusī ideja ir jāiekaļ, jārealizē vai vismaz jāpieraksta plānotājā. Lasīt. Darīt. Skatīties. Kristiāna Štāla savā lekcijā teica: “Jo vairāk mēs darām, jo vairāk varam izdarīt.” Šī ir radošuma un panākumu atslēga - tad jau viss izdosies!
Pēc izglītojošās lekcijas, protams, kārtīgi ir jāpaēd pusdienas un var ķerties pie praktiskām nodarbībām, kuras organizēja Madonas Valsts ģimnāzijas skolēnu pašpārvalde. Kamēr jaunieši darbojās un dalījās pieredzē par skolēnu pašpārvalžu darbu, skolotāji devās ekskursijā uz Madonas Novadpētniecības un mākslas muzeju. Līdzpārvalžu pārstāvji tika sadalīti komandās un, lai saliedētu jauniešus, katrā komandā bija tikai viens pārstāvis no katras pasākumā pārstāvētās ģimnāzijas. Jaunieši dalījās pieredzē, veidoja infografikas par svarīgāko līdzpārvalžu darbā, veidoja stratēģijas plānu, ja pasākuma jāizplāno un jānovada 24h laikā, un izcēla nianšu un komplimentu vērtību ikdienā. Cik liels ir mazais “paldies!” vai arī cik katram no mums ir liela loma sabiedrībā?
Liels paldies Madonas Valsts ģimnāzijai par uzņemšanu, un tiekamies nākamreiz!
Autors:
11.b klases skolniece
Anna Luīze Ruskule