LIELĀKAIS STUDIJU FESTIVĀLS SKOLĒNIEM
“L-UNIVERSS”

23. un 24. februārī Latvijas Universitāte (LU) ikvienu interesentu – skolēnus, skolotājus, vecākus un citus – aicina uz Latvijā lielāko studiju festivālu “L-Universs”. Pasākums notiks LU Akadēmiskā centra Zinātņu mājā Torņakalnā no plkst. 9.00 līdz 18.00 un ieeja tajā būs bez maksas.

Tāpat kā pagājušajā gadā arī šogad LU nebūs sastopama Ķīpsalas izstāžu kompleksā izstādē “Skola”. Kā lielākā Latvijas augstskola ar plašāko studiju programmu piedāvājumu, LU vēlas sniegt topošajiem studentiem un viņu atbalstītājiem iespējami pilnīgu informāciju un iesaistes iespējas, līdz ar to plašo studiju un ārpusstudiju klāstu būs iespējams sastapt mūsu Akadēmiskajā centrā.

FESTIVĀLA PROGRAMMA

Festivāla laikā būs iespējams iepazīties ar visām LU studiju programmām četrās zinātņu nozarēs – humanitārās zinātnes, medicīna un veselības aprūpe, sociālās zinātnes un dabaszinātnes. Visas studiju programmas un nodaļas būs parūpējušās, lai interaktīvā veidā iepazīstinātu ar to, ko iespējams apgūt studiju laikā. Kā arī trim LU koledžām – LU Rīgas Medicīnas koledžu, LU Rīgas 1. medicīnas koledžu un LU P. Stradiņa medicīnas koledžu.
Festivāla programma

SKATUVE IZCILĪBAI!

Festivāla abās dienās Zinātņu mājas 2. stāvā darbosies “Skatuve izcilībai”, kur būs iespējams klausīties informatīvās un noderīgās lekcijās par uzņemšanu, studijām un ārpusstudiju iespējām Latvijas Universitātē, norisināsies lielā "Skolu balva", mūziķu koncerti un citas aktivitātes. Tāpat darbosies moderators un Radio Tev DJ, visas dienas garumā spēlējot populāru mūziku patīkamai atmosfērai un informējot par festivālā notiekošo visos septiņos ēkas stāvos.
Skatuves programma

SKOLOTĀJU LAUNDŽS

Festivāls priecēs ne tikai skolēnus, bet arī skolotājiem “L-Universs” laikā būs iespēja apmeklēt Skolotāju laundžu – īpašu zonu skolotājiem.

Zinātņu mājas 8. stāvā, kur paveras brīnišķīgs skats uz Rīgu, 23. februārī būs iespēja baudīt kafiju un uzkodas, kā arī satikt LU izglītības un psiholoģijas ekspertus un pārrunāt sev svarīgus jautājumus. Parunāsim par to, kā skolotājam saskatīt skolēna domāšanu un vai ir nepieciešama audzināšana vidusskolās, kā arī par tehnoloģijām un mākslīgo intelektu. Izmantojiet iespēju uzdot sev interesējošus jautājumus un uz mirklīti iepauzēt, kamēr skolēni izzina studiju iespējas Latvijas Universitātē.
Skolotāju laundža programma

EKSKURSIJAS LU DABAS MĀJĀ

"L-Universs" festivāla norises laikā piedāvājam pieteikties ekskursijai LU Dabas mājā. Tā būs lieliska iespēja kopā ar ekskursijas vadītāju apskatīt un iepazīt studiju vidi Dabas mājā. Ekskursijas paredzamais laiks aptuveni 30 minūtes.

Aicinām jau laikus līdz 16.02. pieteikt klases ekskursijām piedāvātajos laikos 23.02. 12.00, 14.00, 16.00 vai 24.02. 10.00, 12.00, 14.00, 16.00.
Pieteikt klasi ekskursijai

ĀRPUSSTUDIJU ZONU AKTIVITĀTES

Studiju dzīve nav iedomājama bez ārpusstudiju aktivitātēm, tāpēc festivālā būs iespējams uzzināt un izmēģināt sevi dažādās LU ārpusstudiju iespējās. Festivālā piedalīsies – LU Kultūras centrs, LU Sporta centrs, LU muzejs, LU radio NABA un LU Studentu padome. Kā arī darbosies LU “TikTok house”, kur ikvienam būs iespēja kļūt par daļu no LU sociālajiem medijiem!

Festivāla laikā būs iespējams uzzināt arī par stipendiju iespējām, mobilitāti, studijām filiālēs, uzņemšanu LU, sagatavošanas kursiem, iepazīties ar LU Biznesa inkubatora sniegtajām iespējām studiju laikā.

Tāpat Festivālā darbosies mūsu atbalstītāji – Radio Tev, AS “Swedbank”, “E-paraksts” un “Ādažu čipsi”!

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

• Vai ieeja pasākumā ir bez maksas? - Jā, festivāls ir bez ieejas maksas.

• Vai pieejamas stāvvietas autobusiem un automašīnām? - Mūsu stāvlaukumā autobusus novietot nevarēs, taču tiks izveidota speciāla pietura, kur izlaist un uzņemt skolēnus. Savukārt automašīnas būs iespējams atstāt Akadēmiskā centra stāvlaukumos.

• Cik ilgs laiks ir jāieplāno festivāla apmeklēšanai? - Lai pasākuma laikā iepazītos ar visām pieejamām aktivitātēm, aicinām ieplānot vismaz divas stundas, taču garantējam, ka festivālā būs iespējams “pazust” arī trīs, četras un vairāk stundas.

• Ko vēl festivāla laikā varēs iegūt bez informācijas par LU studiju programmām? - Festivālā būs iespējams apmeklēt karjeras speciālistus, uzzināt par uzņemšanas kārtību LU, stipendijām, dzīvošanu dienesta viesnīcās, kā arī iepazīties ar plašajām ārpusstudiju iespējām. Tāpat programmā iekļauti vairāki populāru mūziķu koncerti, TikTok house aktivitātes un citas izziņas un izklaides iespējas.

• Vai pasākums paredzēts arī jaunāko klašu skolēniem? - Galvenā mērķauditorija ir vidusskolēni un tie, kas gatavojas studijām, tomēr gaidīsim ikvienu apmeklētāju, kam šķiet, ka klāt ir laiks izvēlēties savu tālāko izaugsmes ceļu.

• Ar ko "L-Universs" atšķiras no izstādes "Skola"? - L-Universs laikā ikviens LU varēs iepazīt mūsdienīgajā LU Akadēmiskajā centrā, kur ikdienā mācās mūsu studenti. Festivālā ikviens varēs satikt dažādu studiju programmu mācībspēkus, studentus, iepazīt studijas atraktīvā veidā. LU kā vadošā un ietekmīgākā universitāte Latvijā vēlas savus topošos studentus uzņemt savās mājās un parādīt visplašākās iespējas, ko ne vienmēr ļauj izstādes "Skola" formāts.

• Vai Latvijas Universitāti būs iespējams sastapt izstādē "Skola 2024"? - Nē, izstādē "Skola 2024" LU pārstāvji nebūs, visus interesentus gaidām mūsu Akadēmiskā centra Zinātņu mājā 23. un 24. februārī no plkst. 9.00 līdz 18.00 (Jelgavas iela 3, Rīga).

• Vai pirms ierašanās ir jāreģistrējas? - Nē, nekāda reģistrācija vai pieteikšanās nav nepieciešama. LU Zinātņu māja ir pietiekoši plaša, lai festivāla piedāvātās aktivitātes varētu apmeklēt  liels interesentu pulks vienlaikus.