Mācību mobilitāte uz Turciju

Marta beigās Daugavpils Valsts ģimnāzijas komanda (5 skolēni un 2 skolotāji) piedalījās Erasmus pojekta „Mēs – par atbildīgu tūrismu, popularizējot savu novadu” mobilitātē uz partnerskolu Turcijā.

Lidojums uz Turciju aizņēma nedaudz pāri par 3 stundām. Un – parādījās Visdusjūra un milzīgais Antālijas konglomerāts. Tur pavadījām nakti un otrā dienā devāmies uz mūsu partneru pilsētu Afijonkarahisaru (saīsināti-Afijona). 4, 5 stundu braucienā ar autobusu bija iespēja redzēt valsti. Tā ir kalnaina, un ielejās ir apdzīvotas vietas. Pilsēta atrodas valsts vidienē un ir vidusceļš starp tādām pilsētām, ko esam dzirdējuši biežāk: Stambula, Ankara, Izmira, Antālija. Bet arī šī pilsēta ir gana liela - 450 tūkstošu iedzīvotāju. Jāatzīmē, ka Turcijā ir ļoti labi ceļi, pilsētā mājas ir ļoti skaistas un oriģinālas (kaut gan tās ir daudzstāvu mājas). Turcija ir liela un varena valsts.

Autoostā mūs sagaidīja policija ! J Izrādījās, ka vienai mūsu skolniecei viesģimenes tēvs ir policists. Skolā sastapām partnerskolu skolotājus no Polijas (projekta koordinatori), Rumānijas, Grieķijas un , protams, Turcijas. Skolēni bija vecuma grupā no 12-15 gadiem. Skolēni ar lielu interesi skatījās uz mums, jo tur nav gaišmatainu cilvēku.

Katra diena bija pasākumu un braucienu pilna: skolēni prezentēja savu valsti, apdzīvoto vietu un skolu, taisīja maizītes jauktās grupās, spēlēja galda spēles, veidoja kopīgu milzīgu plakātu, strādāja ar vizuālās mākslas skoltāju, apmeklēja stundas. Bija arī ļoti interesanti braucieni: uz vēsturisko Frīģiešu ieleju, kas stiepjas līdz pat Ankarai. Tur uzzinājām leģendu par ķēniņu Midasu un frīģiešu cepures rašanos un simboliku. Ieleja ir bagāta ar dažādām alām un pat senām baznīcām kalnu iežos.

Ļoti interesanta bija ekskursija pa pilsētu, kuras vidū slienas 200 augsts kalns ar cietoksi galā. Mums eksotiski šķita muedzinu 2-3 minūtes garie dziedājumi no minaretiem, kas aicina uz lūgšanām 5 reizes dienā. Bija iespēja ieiet arī mošejā, kur bija janovelk apavi.

Viena no pasākumu „naglām” bija brauciens uz rajona skolu, kur mūs sagaidīja ļoti sirsnīgi. Bija sagatavota tautas deja. Tur mēs visi vēlreiz stāstījām par sevi. Pēc tam bija iespēja izmēģināt roku loka šaušanā. Partneru skolas saņēma dāvanu skolai - marmora šaha figūru un dēlīša komplektu milzīgā zilā samta kastē. Tā svēra 8 kg un skolotāja Dace Ozerska varonīgi stiepa to uz autobusu un pēc tam  vēl uz lidmašīnuJ. Jāsaka, ka Tucija ir bagāta ar marmoru. Afijonas apkārtnē ir ap 300 firmu, kas zāģē un pulē marmora klučus.

Atmiņā paliks pēdējās dienas pasākums, kura laikā skolēni sacentās stafetēs un dejoja dažādu tautu dejas.Tas notika ārā pie skolas, bija +23 grādi... Jā, mums paveicās, jo tieši tajā nedēļā kļuva arvien siltāks.

Tikšanās laikā tika nosprausti nākamie mērķi un doti uzdevumi. Nākamā tikšanās notiks pie mums. Ar nepacietību gaidīsim viesus mūsu pilsētā un skolā!

Angļu valodas skolotāja Inese Barkovska