Jaunais mācību gads ir sācies

Labdien jūsmājās!

Sirsnīgi sveicu jūs jaunajā mācību gadā! Prieks par atkalsatikšanos un par jaunpienācējiem ģimnāzijas saimē!
Jauns mācību gads ir kā Jaunais gads, ko gaidām ar nepacietību un prieku, varbūt arī satraukumu, kad vēlam izdošanos, panākumus un veiksmi. Rakstnieks Žoels Dikērs ir teicis, ka “veiksme ir prieks strādāt kopā”. Viņu pārfrāzējot, gribās teikt, ka veiksme ir BŪT kopā. Un tā nav nejaušība vai sagadīšanās, bet apzināta izvēle.
Atskatoties uz iepriekšējo mācību gadu ģimnāzijā, uz jautājumu “Kas ir ģimnāzijas veiksmes stāsts?” skolotāja Rita Ostapko raksta: “Aiz katras ‘veiksmes’ ir kāda darbība, kas noved uz to. Manuprāt, veiksme nav tikai nejauša sagadīšanās. Tāpēc, ņemot vērā visas DVĢ saimes milzīgo darba, laika un citu resursu ieguldījumu mācību gada laikā, mūsu lielā VEIKSME esam mēs paši!!!”. Patiesi, iepriekšējais gads ģimnāzijai ir bijis veiksmīgs jeb mērķtiecības un neatlaidības, zinātkāres un pētniecības, gribas un ticības sev, cītīga darba un kvalitātes piesātināts. Par to liecina mazās un lielās uzvaras, individuālie un kolektīvie sasniegumi, pasniegtās balvas 24 nominācijās ģimnāzijas noslēguma pasākumā Gada balva-2024 un 33 valsts ģimnāziju vidū iegūtā godpilnā 4.vieta darbā ar talantīgiem bērniem. Dinamisks un piesātināts gads! Tāds būs arī nākamais mācību gads. Gads, kad visi kopā svinēsim 20.gadadienu kopš mūsu skolai piešķirts valsts ģimnāzijas statuss.
Izvēloties skolu, mēs izvēlamies ne vien cilvēkus, ar kuriem ikdienā būsim kopā, bet arī skolas vērtības. Šogad ģimnāzijas vērtības: CILVĒKS, CIEŅA, GRIBA, ZINĀŠANAS un LATVISKĀ KULTŪRVIDE ir uzrunājušas 38 septīto klašu skolēnus un 119 desmito klašu skolēnus, kā arī pedagogus, kas pievienojušies skolotāju pulkam: angļu valodas, latviešu valodas un literatūras, matemātikas, vēstures un sociālo zinātņu skolotājus. Ticu, kā tā nav nejaušība vai sagadīšanās, bet apzināta izvēle, ka esam tagad viena ģimnāzijas saime. Cienīsim un kopsim ģimnāzijas – mūsu – vērtības, katru dienu veiksim apzinātu izvēli kļūt zinošākiem, pieredzējušākiem, pasaulei atvērtākiem un daudzpusīgākiem. Citiem vārdiem runājot – pieņemsim izaugsmes domāšanu kā savu ikdienas vadmotīvu.
Būsim kopā, runāsim, ieklausīsimies un sadzirdēsim viens otru, darīsim un radīsim! Lai mums visiem veiksmīgs, radošs, izzinošu pārmaiņu un gandarījuma piepildīts mācību gads, ikkatram ejot sevis pilnveidošanas un izaugsmes ceļu! Maināmies uz augšu!

Ar cieņu un patiesu lepnumu, ka piederu Daugavpils Valsts ģimnāzijas saimei,
direktore Oksana Petaško