Eiropas Parlamenta debašu simulācija par
tematu “Drošības izaicinājumi, karš un
jaunieši ES”

9. oktobrī Daugavpils Valsts ģimnāzijā viesojās ES finansētā starptautiskā projekta “Tālāk - jauniešiem ir jāveido cerības par Eiropas nākotni” (Young NEETs shaping EXpectations for The Future of Europe) jaunieši no Bulgārijas, Itālijas, Maltas, Kipras, Polijas, Portugāles un Vācijas, lai kopā ar mūsu ģimnāzistiem piedalītos Eiropas Parlamenta (EP) debašu simulācijā par tematu “Drošības izaicinājumi, karš un jaunieši ES”. Debašu dalībnieki izlozēja politisko piederību kādai EP pārstāvētajai politiskajai grupai un vienu no piecām EP komisijām. Katra komisija diskutēja par konkrētu jautājumu un piedāvāja idejas jaunām likumdošanas iniciatīvām, lai visiem jauniešiem (gan kara bēgļiem, gan ikvienam Eiropas jaunietim) Eiropas Savienībā nodrošinātu izglītību, psiholoģisko atbalstu, cilvēktiesības, iespēju iegūt darbu un pilnveidot savu personību, pārvarot drošības un integritātes izaicinājumus Eiropā. Pēc debatēm jaunieši dalījās iespaidos par izzinošo spēli un uzklausīja ciemiņu pieredzi par to, kā viņu valstīs tiek risināta bēgļu problēma, īpašu uzmanību pievēršot bērniem un jauniešiem. Projekta aktivitāte bija brīnišķiga iespēja izzināt 8 valstu pieredzi un simulēt EP Komisiju darbu, iepazīstot dažādas ideoloģijas un partiju mērķus.

Paldies skolotājiem: Arturam Fišeram un Ritai Murānei-Rutkai- par debašu moderēšanu, Signitai Gabrānei par pasākuma organizēšanu! Paldies 12. A klases jauniešiem un Eiropas Parlamenta vēstnieku skolas komandai no 11. klasēm par aktīvo darbošanos, ieinteresētību un idejām!

Foto - Agnese Stavro