2024.gada 1.novembrī Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā notika Latvijas valsts ģimnāziju pārstāvju konference "Kā (skolai) nepazaudēt sevi globalizācijas laikmetā."
Konferences ievadā uzstājās RVVĢ jauktais koris, spoži un skanīgi apliecinot koru tradīcijas kvalitāti un nozīmību ģimnāzijā.
RSU Studiju programmu grupas ''Starptautiskā politika un sabiedrības studijas'' direktore, studiju virziena ''Socioloģija, politoloģija, antropoloģija'' vadītāja Lelde Metla-Rozentāle dalījās ar RSU pieredzes stāstu darbā ar studentiem no citām valstīm, bet Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA rektore, profesore Lūcija Rutka stāstīja par “Personību pārmaiņu sabiedrībā: konverģences - diverģences līdzsvaru identitātes izaugsmē”.
Konferences dalībnieki uzklausīja Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Liepājas Valsts ģimnāzijas, Limbažu Valsts ģimnāzijas un Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas kolēģu pieredzes stāstus.
Daugavpils Valsts ģimnāzijas direktore Oksana Petaško klausītājiem uzsvēra ideju par skolas vērtību kopīgu definēšanu, procesā iesaistot gan skolēnus, gan vecākus, gan skolotājus, gan dibinātāju.
Savukārt d.v.metodiskajā un projektu darbā Renātes Malnaces stāstījumā kolēģus uzrunāja doma par ģimnāzijas 21.gadsimta absolventu iesaisti vērtību noteikšanā (kas ir veidojis viņu unikalitāti, kāda ir Daugavpils loma viņu izaugsmē, kāda ir latviešu valodas nozīme, dzīvojot ārvalstīs), par ģimnāziju kā zīmolu (“Zīmols ir tas, ko citi saka par tevi, kad tu neesi klāt,”
Džefs Bezoss, "Amazon" īpašnieks), par simboliem valodā ("tu esi ģimnāzists") un ģimnāzijas piederības zīmē "Stikla pogā", par cilvēku un ģimeni kā vērtību (lai atminamies ģimnāzistu ģimeņu uzstāšanos Latvijas dzimšanas dienā un lepnumu, uzvelkot tautastērpu Dziesmu un deju svētkos, Erasmus+ projektos intervēto cilvēku dzīvesstāstus), par iniciatīvu kā vērtību (starpdisciplinārās nodarbības "Skolēns - skolēnam").
Noslēgumā labdarības organizācijas "ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta atgādināja par dalīšanos kā vērtību: "Dalīties ir gods. Dalīties ir privilēģija. Dalīties ir briedums."
Unikalitāti var saglabāt. Ar sirdi, ar prātu un darbiem.